Powiat Kielecki: Ponad 440 tysięcy złotych na nowe miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

10 promes na utworzenie nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych trafiło w ręce lokalnych przedsiębiorców. Ich przekazanie odbyło się w czwartek (30 października), podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach. W wydarzeniu wzięli udział: starosta kielecki – Mirosław Gębski, członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Stefan Bąk oraz senator Krzysztof Słoń.
Podczas spotkania, promesę otrzymała także jedna osoba niepełnosprawna, dzięki czemu będzie mogła uruchomić własną działalność gospodarczą – mobilne biuro rachunkowe. Średnia kwota dofinansowania dla jednego beneficjenta to około 40 tysięcy złotych.
Pieniądze pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kielcach trafiły do przedsiębiorców.
Warto wspomnieć, że kieleckie starostwo bardzo aktywnie współpracuje z PFRON. – W 2018 roku 33 osoby skorzystały z takiego wsparcia, w 2019 – 35, w tym roku będzie to 37 osób. Utworzono także 19 jednoosobowych stanowisk.


 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kielcach