XXI Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Termin wydarzenia:
05.09.2020 (sobota)
Pobierz formularz zgłoszeniowy.
Zgłoszenia należy przesłać do 21 sierpnia 2020 r.:

  1. • pocztą tradycyjną (Caritas Diecezji Legnickiej, ul. Stefana Okrzei 22, 59-220 Legnica),
  2. • pocztą elektroniczną (kontakt@caritaslegnica.pl)

 

Jak co roku Caritas Diecezji Legnickiej i Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, która odbędzie się 5 września 2020 r.
Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem „Z Maryją wytrwali na drodze do świętości”. Jest ono związane z tymi, którzy zawierzyli Maryi swoje życie, a szczególnie ze św. Janem Pawłem II i Sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Hasło to przypomina także nam o tym, że my również powinniśmy zawierzyć Maryi, by wytrwać na naszej drodze do świętości.
Pielgrzymka jest okazją do przeżywania radości wynikającej ze wspólnego spotkania Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół – będzie to również okazja do zauważenia osób wspierających niepełnosprawnych i szczególnego podziękowania im poprzez przyznanie tytułu Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych.
Organizator zachęca do prezentacji własnych możliwości i osiągnięć w ramach warsztatów terapii zajęciowej lub innych talentów. Jest to możliwość skorzystania z okazji zaprezentowania własnego repertuaru artystycznego (ok. 10 min.), która jest uzależniona od kolejności zgłoszeń w związku z ograniczonym czasem.