16 lipca odbędzie się wyjątkowa wirtualna pielgrzymka do Lourdes

W czwartek, 16 lipca, w rocznicę ostatniego, osiemnastego objawienia Matki Bożej w sanktuarium w Lourdes odbędzie się wyjątkowa e-pielgrzymka dla całego świata transmitowana na żywo z Groty Objawień.
Transmisja obejmie 15 godzin na żywo w 10 językach. Do wydarzenia można dołączyć na stronie www.lourdes-united.org
W tym dniu miliony ludzi na całym świecie będą mogły zjednoczyć się w duchu nadziei i solidarności za pośrednictwem telewizji, radia i mediów społecznościowych. W programie wydarzenia znajdą się relacje z uroczystości, procesji i modlitw. Transmisja telewizyjna na żywo z Groty Objawień została zaplanowana w godzinach 16:00-18:00. W relacji wezmą udział zarówno osoby duchowne, jak i cywilne i opowiedzą o roli, jaką Lourdes odgrywa w ich życiu.
Kamery pokażą to wyjątkowe miejsce zza kulis, by lepiej wyjaśnić jego misję. Na dwugodzinną relację na żywo złożą się liczne świadectwa solidarności, braterstwa, pomocy, nadziei i poszukiwania sensu oraz reportaże, materiały archiwalne, muzyka na żywo i inne atrakcje.
Lourdes, międzynarodowe centrum pielgrzymkowe, co roku angażuje prawie 100 000 wolontariuszy do opieki nad 3 milionami pielgrzymów i gości z całego świata, w tym ponad 50 000 chorych i niepełnosprawnych. Wielopokoleniowa i wielokulturowa e-pielgrzymka Lourdes United zgromadzi wszystkich tych, którzy w czterech zakątkach świata postrzegają Lourdes jako źródło wiary, wspólnoty, zaangażowania i nadziei. Świat stoi w obliczu bezprecedensowego kryzysu gospodarczego i społecznego, któremu towarzyszy kryzys światopoglądowy i poszukiwanie sensu. Braterstwo, hojność i nadzieja, które emanują z Sanktuarium od 162 lat, nigdy nie były tak istotne. W Lourdes na pierwszym miejscu stawia się ubogich, słabych, chorych i niepełnosprawnych.
Kapłani Sanktuarium w Lourdes zawsze przynosili do Groty modlitwę dla świata. Jest to szczególnie ważne w czasie światowego kryzysu, którego doświadczamy.
Zamknięte na ponad dwa miesiące, po raz pierwszy w swojej historii, Sanktuarium musiało odwołać wszystkie pielgrzymki. Mimo ponownego, częściowego otwarcia, Sanktuarium w Lourdes może przyjąć tylko ograniczoną liczbę pielgrzymów, zgodnie z rygorystycznym reżimem sanitarnym.
Lourdes bez pielgrzymów to Lourdes bez środków do realizacji swojej misji, utrzymania całego obiektu, czy zagwarantowania pracy dla 320 pracowników. Sanktuarium spodziewa się historycznej straty w wysokości 8 milionów euro. Dodatkowo, cały sąsiadujący z Sanktuarium obszar Lourdes znajduje się obecnie w bardzo trudnym położeniu.
Odpowiedzią na tę bezprecedensową sytuację jest równie bezprecedensowa inicjatywa w postaci e-pielgrzymki Lourdes United. W czwartek 16 lipca br. Sanktuarium zaapeluje o wsparcie do wszystkich tych, którzy chcą pomóc Lourdes w kontynuowaniu działalności.


 

Źródło: inf. pras.