Warszawa: Pod koniec września odbędzie się konferencja na temat dostępnej ginekologii

„Dostępna Ginekologia – dostępność na wagę złota” pod tym hasłem  na 30 września br. zaplanowana została konferencja zorganizowana przez Fundację Kulawa Warszawa wraz z Miastem Stołecznym Warszawa. Poruszone zostaną na niej tematy dostępności usług ginekologicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej.

Ginekologia ogólnodostępna?

Konferencja „Dostępna Ginekologia – dostępność na wagę złota” ma na celu rozpoczęcie dyskusji publicznej na temat dostępności usług ginekologicznych dla osób z niepełnosprawnościami (i nie tylko). Wydarzenie poruszy także temat sprzętu, którego obecność jest konieczna w gabinetach, aby ginekologia była dostępna. Ważnym głosem dyskusji mają być odpowiedzi na pytania:

  1. •  Dla kogo właściwie są dostosowania w gabinetach?
  2. • Jak wygląda dostępność w praktyce?

Konferencja hybrydowa

Stacjonarne obrady odbędą się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, natomiast forma zdalna będzie transmitowana przez Fanpage Fundacji na Facebooku.
Konferencja będzie trwać w godzinach 10:00-13:00, rejestracja rozpocznie się od 9:30. Przestrzeń w Centrum Kreatywności Targowa będzie dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, na miejscu znajdą się wolontariusze, którzy będą (między innymi) pełnić funkcję asystentów dla osób z niepełnosprawnością.


 

Źródło: inf. pras.