Gej obywatel? Lesbijka obywatelka? Miasto, państwo, seksualność

Termin i miejsce wydarzenia:
07.07.2020 (wtorek), godz. 19:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Dziedziniec Zamkowy (wejście od Alei Niepodległości)
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
Wstęp wolny
wejściówki do odbioru w kasie CK Zamek od 1 lipca
Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na seans z audiodeskrypcją „120 uderzeń serca”


 

Ostatnio bardzo dużo słyszymy o jakiejś ideologii, za którą stoją jakieś litery, bo przecież nie ludzie. Może najwyższa pora, by się spotkać i porozmawiać o tym, czy geje i lesbijki oraz inne osoby o nienormatywnych seksualnościach mają prawo do korzystania z przestrzeni publicznej, czy ich w niej dostrzeżenie jest od razu równoznaczne z „propagowaniem jakiejś ideologii”, czy miasto pomaga w tym, by dokonywała się emancypacja osób o nietradycyjnych, nie-większościowych tożsamościach?
Gośćmi na spotkaniu będą aktywiści i aktywistki (którzy znają się na miejskich praktykach walki o równe prawa dla wszystkich), edukator seksualny (który na pewno wie, jaka jest różnica między seksualnością a seksualizacją) oraz artystka łącząca pracę z aktywnością polityczną i sztuką.

Uczestnicy i uczestniczki dyskusji:

  1. ZENEK JASYK (edukator, streetworker, Fundacja Salida),
  2. ALEKSANDRA KLUCZYK (pracownica seksualna, działaczka, feministka intersekcjonalna, współorganizatorka Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku w 2019 roku),
  3. MARTA KONARZEWSKA (krytyczka literacka, teoretyczka queer, scenarzystka),
  4. MATEUSZ SULWIŃSKI (prezes Stowarzyszenia Grupa STONEWALL).

Prowadzenie: BARTEK LIS – socjolog (doktor nauk społecznych), animator kultury, edukator, kurator projektów społecznych. Autor książki „Gejowskie (nie)męskości”.