Miasto przyjazne dla niewidomych. Pomorska GALA REHA – ogólnopolskie wydarzenie Virtual Warsaw – miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA FOR THE BLIND IN POLAND.

Wydarzenie odbędzie się 30.06.2018 w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz w parku Rady Europy w ścisłym centrum miasta. Serdecznie zapraszamy wszystkich beneficjentów, ich rodziny, przyjaciół oraz sąsiadów do udziału w całodniowym wydarzeniu edukacyjno-integracyjnym w Gdyni.
W ramach części konferencyjnej przedstawiony zostanie organizator Gali – Fundacja Szansa dla Niewidomych, jej działalność i najważniejsze osiągnięcia. Przedstawione zostaną najbardziej zasłużone osoby i instytucje działające w województwie pomorskim nominowane do nagrody IDOL, co roku przyznawanej przez Fundację podczas uroczystości w Warszawie. Odbędą się odczyty dla gości konferencyjnych prowadzone przez znane w środowisku osoby jak na przykład przedstawiciel ZKM Gdynia z zakresu dostępności przestrzeni publicznej dla osób z dysfunkcją wzroku ze szczególnym uwzględnieniem dostosowań w komunikacji, Katarzyna Rogowiec niepełnosprawna para olimpijka, czy też przedstawiciele Gdyńskiej Szkoły Filmowej w odniesieniu do rozwoju audiodeskrypcji w kinematografii. Przewidziany jest również występ artystyczny inicjatywy SZAFOFE przygotowany specjalnie na tę okazję.
Po części konferencyjnej w parku Rady Europy odbędą się liczne atrakcje towarzyszące. Zaprezentowane zostaną dyscypliny sportowe dla osób niewidomych, a jako gwiazdy wieczoru wystąpią młodzi wokaliści powiatu kartuskiego Magdalena Gackowska i Mateusz Pawelczyk. Na targach instytucji spodziewamy się wielu firm i organizacji działających na rzecz osób niewidomych, między innymi firmy Altix, która jest pionierem wielu rozwiązań tyfloinformatycznych i liderem na rynku dystrybucji nowoczesnych technologii skierowanych do osób z dysfunkcją wzroku, firmy Holoroad – twórcy futurystycznych gogli usprawniających widzenie osób niewidomych, przedsiębiorstw i instytucji wspierających zatrudnienie osób z dysfunkcją wzroku, oddziałów Polskiego Związku Niewidomych, a także licznych fundacji. Przewidziany jest również poczęstunek dla gości i kącik dla najmłodszych.
Gala pozwoli pokazać sytuację osób niewidomych i niedowidzących dla szerokiego grona odbiorców. Zapraszamy na nasze wydarzenie wszystkich gdynian, mieszkańców województwa pomorskiego i innych odwiedzających nasz wspaniały region.
Wydarzenie to odbędzie się przy wsparciu firmy Altix, Urzędu Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Impreza zaczyna sie o godz. 11:00 i potrwa do 19:00, 30 czerwca.