Obrazy Wrażliwe: „120 uderzeń serca”

Seans z audiodeskrypcją
Termin i miejsce wydarzenia:
07.07.2020 (wtorek), godz. 21:00
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (Dziedziniec Zamkowy, wejście od Alei Niepodległości)
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
Wstęp: 5 zł.

Bilety do nabycia w kasie kina
Osobom z niepełnosprawnością wzroku organizator zapewnia asystę w poruszaniu się w przestrzeni CK ZAMEK oraz w dotarciu do budynku z najbliższego otoczenia. Osoba z CK Zamek będzie czekała przed wejściem na Dziedziniec Zamkowy pół godziny przed pokazem.
Jeśli potrzebujesz wsparcia napisz: e.banaszek@ckzamek.pl
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.
Zapoznaj się z Regulaminem przebywania w Zamku w związku z pandemią Covid-19:


 

Grand Prix MFF w Cannes 2017. Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.
W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszającalove story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.