Gdynia: Ruszyła bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Gdyni już działa. Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu za darmo. To dwusetne tego typu miejsce w Polsce.
Sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczyć na okres ok. 3 tygodni. To m.in. wózki inwalidzkie, kule, balkoniki czy rowery trójkołowe. Rowery udostępniane są w trzech rozmiarach i bezpłatnie mogą korzystać z nich osoby z  niepełnosprawnością, zarówno dzieci, jak i dorośli, czy osoby starsze.
Wypożyczanie nie wiąże się z wieloma formalnościami, wszystko odbywa się na zasadzie „z ręki do ręki”. Potencjalni użytkownicy kontaktować się muszą z koordynatorem wypożyczalni, Magdaleną Biegańską, prezesem Stowarzyszenia Cool-awi i bezpośrednio przekazywać sobie rowery.
– Wypożyczalnia w Gdyni jest dwusetną wypożyczalnią w Polsce. Oprócz rowerów trójkołowych, które już od ponad 7 lat przekazujemy osobom niepełnosprawnym, są również wózki inwalidzkie, balkoniki kroczące oraz kule łokciowe – mówi Monika Lipnicka, prezes fundacji Eco Textil.
Numer telefonu do kontaktu w sprawie wypożyczenia sprzętu: 575-865-100.
Miejsce, w którym sprzęt będzie przekazywany (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym) to lokal otrzymany od miasta mieszczący się przy ul. Śląskiej 51.


 

Źródło: UM Gdynia