Kielce: Bezpłatne zabiegi, rehabilitacja i wypożyczalnia sprzętu

Powiatowe Centrum Usług Medycznych w Kielcach realizuje program pn.: „Powiat Kielecki przyjazny dla mieszkańców w ograniczaniu skutków niepełnosprawności”.
W ramach tego programu PCUM wykonuje bezpłatnie dla mieszkańców Powiatu Kieleckiego i Miasta Kielce, posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, szereg zabiegów rehabilitacyjnych np.: laser, krioterapia, elektroterapia, pole magnetyczne, ultradźwięki, ćwiczenia w obciążeniu, ćwiczenia indywidualne, masaż klasyczny i wiele innych, dostosowanych do rodzaju i stopnia niepełnosprawności.
Zabiegi wykonywane są na I piętrze w budynku niskim Powiatowego Centrum Usług Medycznych przy ulicy Żelaznej 35, od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 16:00), tel. (41) 347-03-70 lub (41) 347-03-71.
Natomiast na parterze budynku głównego PCUM wykonywane są badania gęstości kości w kierunku osteoporozy (densytometria). Rejestracja pod numerem telefonu (41) 347-03-42.
Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu do rehabilitacji w warunkach domowych, m.in. wózki inwalidzkie, rowerki rehabilitacyjne, podpórki-balkoniki, lampy Solux, rotory, kule, stepery. Wypożyczalnia znajduje się w głównym budynku PCUM, czynna jest w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00, tel. (41) 347-03-75.
Program realizowany jest od 2007 roku, a od tego roku finansowany jest z budżetu Powiatu Kieleckiego i Miasta Kielce.
Na podstawie odrębnej umowy PCUM z uczestniczącą w Programie Gminą Powiatu Kieleckiego i pośrednictwem Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, PCUM dowozi osoby niepełnosprawne własnym transportem na zabiegi rehabilitacyjne i fizykoterapeutyczne.


 

Źródło: Biuro Prasowe UM Kielce