Fundacja Mir wśród nowych partnerów porozumienia na rzecz dostępności

W dniu dzisiejszym w Warszawie odbyło się spotkanie obecnych i nowych sygnatariuszy porozumienia na rzecz dostępności, w którym uczestniczyli przedstawiciele naszej fundacji.
– Partnerstwo na rzecz dostępności to nasze wspólne zobowiązanie do działania na rzecz wszystkich osób o szczególnych potrzebach. Dziś grono tych, którzy wspierają Program Dostępność Plus liczy już ponad 170 podmiotów z różnych branż i środowisk. Cieszę się, że jesteście z nami – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska – Jedynak podczas uroczystości podpisania dokumentu przez kolejnych partnerów.
Sygnatariusze Partnerstwa będą kierować się ideą dostępności i równego traktowania oraz wspólnie dążyć do wyrównania szans i dostępu wszystkich obywateli do otoczenia fizycznego, społecznego, kulturalnego, rekreacji, wypoczynku, sportu, opieki zdrowotnej, edukacji, pracy, transportu, informacji i środków komunikacji.  Dokument ma formułę otwartą. Ministerstwo zachęca wszystkie zainteresowane podmioty do współpracy i podpisania dokumentu.


 

Źródło Fundacja Mir / MIiR