Studenci z Indii opracowali aplikację dla osób niesłyszących i niewidomych w celu ułatwienia komunikacji

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał RSS lub polub nasz profil na Facebook-u!


 

Troje studentów – Padam Chopra, Keshav Maheshwari i Aryaman Agrawal, z indyjskiej szkoły Amity International, opracowało aplikację Practikality, która ma na celu wzmocnienie pozycji osób niepełnosprawnych.
Podczas gdy brajl pomaga niedowidzącym w czytaniu i pisaniu, język migowy pomaga niesłyszącym w wyrażaniu siebie. Ale czasami może to być forma komunikacji jednokierunkowej. Aplikacja Practikality oparta na uczeniu maszynowym zapewnia w pełni interaktywny mechanizm umożliwiający osobom głuchym i niewidomym łatwe komunikowanie się i jest w końcowej fazie testowania. Aplikacja ma zostać udostępniona na urządzenia z systemem Android, oraz w internecie jeszcze w marcu tego roku.

Practikality ma trzy główne funkcje:

Przetwarzanie tekstu na mowę:

Użytkownik musi wprowadzić informację, którą chce przekazać drugiej osobie. Aplikacja konwertuje dane wejściowe, które w efekcie końcowym mogą być przetworzone na mowę lub alfabet Morse-a. Dodatkowym atutem syntetycznej mowy jest to, iż może ona odzwierciedlać 5 ludzkich emocji: obrzydzenie, nienawiść, gniew, smutek i radość.

Easi:

EASI, czyli Electronic Assist for Sign Interpretation, jest przeznaczone dla osób z wadą słuchu. Pomaga użytkownikowi przekonwertować głos odbiorcy na tekst, który z kolei wyświetla się w aplikacji. Aby dodać do tego, EASI ma również opcję dostosowania bazy danych, która pozwala użytkownikowi dodawać znaki osobowe lub gesty, aby zmniejszyć opóźnienie między interpretacjami.

Wizja:

Funkcja ta umożliwia bezpieczną nawigację osobom niedowidzącym, umożliwiając im wykrywanie obiektów i osób w otoczeniu. Czyni to poprzez analizę środowiska i rozpoznawanie twarzy.
Padam twierdzi, że aplikacja będzie otwarta do darmowej subskrypcji dla pierwszych 100 000 użytkowników. Minimalna opłata zostanie naliczona później za niektóre specjalne funkcje.

Źródło: practikality.com