Tydzień Otwartej Edukacji – prezentacja gry Niewidzialna Wyprawa

Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał RSS lub polub nasz profil na Facebook-u!


 

Termin i miejsce wydarzenia:
04.03.2019 (poniedziałek), godz. 12:00
Biblioteka Politechniki Gdańskiej
ul. Narutowicza 11/12
80-233 Gdansk
Wstęp wolny


 

W ramach Tygodnia Otwartej Edukacji / Open Education Week #OEW19 zapraszamy na prezentację integracyjnej gry planszowej Niewidzialna wyprawa – Gra planszowa dla widzących i niewidomych, stworzonej w ramach otwartych innowacji.

Gdzie: Biblioteka PG, Gmach Główny, przed Czytelnią Norm, p. 100/5
Kiedy: 04.03.2019 r., godz. 12-14

Tydzień Otwartej Edukacji (Open Education Week, #OEW19) to czas świętowania i promowania idei otwartej edukacji. Celem Open Education Week jest podnoszenie świadomości na temat otwartej edukacji i jej wpływu na proces uczenia się i nauczania na całym świecie.

Osoby słabowidzące i niewidome są wśród nas i mają pełne prawo do pracy, działania i studiów również na kierunkach technicznych. Świat takich osób, oparty na poznawaniu świata innymi zmysłami niż wzrokiem potrafi być fascynujący.

W grze „Niewidzialna Wyprawa’ operujesz dotykiem i musisz „wejść w buty” osoby niewidomej na około 2 godziny. Jak poradzisz sobie z tym wyzwaniem?

Integracja w grupie pojawia się po przeżyciu wspólnych doświadczeń. Dzięki tej grze inaczej spojrzysz na swoich niewidomych kolegów i koleżanki. Zobaczysz, że mogą oni mieć świetną pamięć i myślenie abstrakcyjne oraz logiczne. Ponadto potrafią być doskonałymi matematykami czy informatykami – będziesz chciał aby studiowali oni z Tobą na Politechnice Gdańskiej.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o grze i jej twórcach, zapraszamy 04.03.2019 r. w godz. 12-14.

Serdecznie zapraszamy!