Kanada: Sieci aptek łączą siły w celu ułatwienia odczytu recept przez osoby niewidome

Lawtons Drugs, Sobeys, Safeway, Thrifty Foods, Foodland, IGA (western Canada ) and FreshCo Pharmacies w partnerstwie z En-Vision America współpracują w celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów niedowidzących, niewidomych oraz mających problemy z czytaniem druku poprzez SripTalk; innowacyjną i dostępną usługę etykietowania recept.
Jest to pierwszy tego typu na poziomie krajowym kanadyjski zespół aptek, który opracował produkt oferujący Kanadyjczykom niezawodny dostęp do prostej, innowacyjnej technologii w celu poprawy niezależnego odczytywania recept.
Audio etykiety na receptę ScripTalk umożliwiają osobom niewidomym, słabowidzącym lub niedosłyszącym wydrukować ważne informacje na etykiecie recepty bezpłatnie za pomocą programu Freedom Pharmacy En-Vision America. Dzięki ScripTalk farmaceuci mogą kodować etykiety na receptę za pomocą technologii RFID lub identyfikacji radiowej. Pacjenci mogą następnie skorzystać z małego, ręcznego, bazowego czytnika recept o nazwie ScripTalk Station Reader, dostępnego bezpłatnie, aby usłyszeć ważne informacje na temat recepty i instrukcje czytane na głos (tj. Słyszalną etykietę). Pacjenci mogą również skorzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej En-Vision America, która jest kompatybilna z etykietami audio.
„Z dumą oferujemy ScripTalk we wszystkich naszych aptekach w całym kraju. Scriptalk to łatwa w użyciu i innowacyjna technologia, która likwiduje kolejne bariery w życiu osób z dysfunkcją wzroku i pozwala im na odczytanie istotnych informacji z recepty – powiedział Jim Johnston, Wiceprezes działu Operacyjnego w Sobeys Inc.” Dzięki tej technologii umożliwiamy naszym klientom samodzielne zarządzanie lekami wszędzie tam, gdzie mają taką potrzebę.


 

Źródło: Yahoo.com