Dotyk, który łączy: Lamborghini celebruje europejski miesiąc różnorodności


Automobili Lamborghini, znana włoska marka motoryzacyjna, zaprezentowała nowe wideo zatytułowane „The Touch: The Power of Emotions”, które skupia się na unikalnych sposobach wyrażania emocji poprzez dotyk. Premiera wideo zbiega się z Europejskim Miesiącem Różnorodności, podkreślając zaangażowanie firmy w promowanie różnorodności i inkluzji.
Wideo, stworzone we współpracy z Włoskim Związkiem Niewidomych i Słabowidzących (UICI), pokazuje doświadczenia osób niewidomych i słabowidzących, które dotykają modelu Lamborghini Huracán Tecnica. Dzięki czujnikom umieszczonym na ich dłoniach, intensywność ich emocji jest przekładana na różne kolory, ukazując, jak dotyk może być drogą do poznania.
Inspiracją dla tego projektu było zdarzenie na lotnisku Guglielmo Marconi w Bolonii, gdzie Luca Grasso, dyrektor multimedialnego centrum dotykowego dla niewidomych i słabowidzących w Katanii, nie mógł dotknąć wystawionego tam Lamborghini. To wydarzenie zmotywowało Lamborghini do podjęcia współpracy z mediolańskim oddziałem UICI i stworzenia tego wyjątkowego projektu.
Lamborghini konsekwentnie dąży do tego, aby jego historia i produkty były dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Od 2019 roku Muzeum Lamborghini organizuje wydarzenia z przewodnikami posługującymi się Włoskim Językiem Migowym (LIS), umożliwiając osobom głuchym i niedosłyszącym odkrywanie historii i technologicznych innowacji marki.
Od czerwca 2024 roku Muzeum Lamborghini rozszerzy swoją ofertę, umożliwiając osobom niewidomym i słabowidzącym zwiedzanie z możliwością dotykania eksponatów. Po wcześniejszej rezerwacji, goście będą mogli uczestniczyć w specjalnych wycieczkach z przewodnikiem, które pozwolą im doświadczyć świata Lamborghini poprzez bezpośredni kontakt z samochodami.
Ta inicjatywa jest kolejnym krokiem Lamborghini w kierunku tworzenia bardziej inkluzywnego i dostępnego środowiska, pokazując, że emocje i doświadczenia mogą być przekazywane na wiele różnych, unikalnych sposobów.


 

Źródło: Lamborghini PRESS RELEASES