MEGOGO bez barier. Teraz serwis streamingowy oferuje filmy w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją


Międzynarodowy serwis medialny MEGOGO uruchomił specjalną zakładkę dla osób z niepełnosprawnościami – MEGOGO bez barier. Teraz serwis oferuje filmy w polskim języku migowym oraz z audiodeskrypcją.
W katalogu znajduje się już 44 filmów przetłumaczonych na polski język migowy i 52 z audiodeskrypcją.
– Według oficjalnych statystyk w Polsce żyje około 500 tys. osób niesłyszących. Szacuje się także, że wokół nas żyje około 100 tys. ludzi niewidzących, oraz jeszcze więcej słabowidzących. To znacząca liczba, a według Megogo każdy powinien mieć dostęp do rozrywki wysokiej jakości. Dlatego łamiemy bariery, które to uniemożliwiły – komentuje Artur Paсula, CEO MEGOGO Polska.
Wśród dostępnych filmów znajdują się „Zombie Express”, „Jak zostać kotem”, „Zimna wojna”, „W labiryncie”, „Pianista” i wiele innych. Pełną listę można znaleźć TUTAJ .
– Zespół MEGOGO pracował nad uruchomieniem MEGOGO bez barier przez ponad 6 miesięcy, badając temat i potrzeby oraz komunikując się z organizacjami. Jako międzynarodowa firma mamy pewne doświadczenie w tej dziedzinie na rynkach, na których działamy, i ważne było dla nas, aby zagłębić się w potrzeby polskich odbiorców. Okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na tłumaczenia na język polski. Nasza inicjatywa społeczna ma na celu stworzenie możliwości oglądania najlepszych światowych treści. Zaczynamy od niewielkiej liczby, ale będziemy dążyć do udostępnienia jak największej liczby filmów z tłumaczeniem na język migowy, tak aby każdy czuł się komfortowo. Planujemy dodawać nowe filmy, a także zapewniać tłumaczenie na język migowy przedstawień teatralnych, wycieczek itp. Będziemy śledzić zapotrzebowanie i opinie społeczności. Bieżące informacje będziemy zamieszczać na naszych kanałach mediów społecznościowych – dodał Paсula.
Treści można oglądać na telewizorach Smart TV, w Internecie, na smartfonach i dekoderach, w domu lub w podróży.
MEGOGO weszło na polski rynek zimą 2023 roku. MEGOGO oferuje użytkownikom katalog kanałów online, a także filmy i seriale VOD. W tym czasie usługa transmitowała również na wyłączność szereg wydarzeń sportowych, takich jak walka Usyk vs. Dubois, Puchar Narodów Afryki czy CAVEMMA.


 

Źródło: inf. pras.