Noc Muzeów bez Barier w Starej Kopalni


Najbliższa sobota zapowiada się niezwykle interesująco dla miłośników historii, kultury i unikatowych doświadczeń. Stara Kopalnia w Wałbrzychu przygotowuje się do kolejnej edycji Nocy Muzeów, która tym razem będzie poświęcona osobom z niepełnosprawnościami. To wydarzenie, które od lat przyciąga uwagę turystów z całego regionu, oferując specjalnie opracowane trasy zwiedzania i unikalne atrakcje dostępne tylko tego jednego dnia.
Stara Kopalnia, znana ze swojego niezwykłego klimatu industrialnej przestrzeni, wieczorem 11 maja otworzy swoje podwoje dla wszystkich chcących uczestniczyć w wyjątkowej Nocy Muzeów. Specjalnie przygotowana trasa zwiedzania dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami będzie czekać od godziny 18:00 do 21:00. Przewodnicy będą co godzinę prowadzić grupy turystów, maksymalnie 10-osobowe, po terenie kopalni, zapewniając niezapomniane doświadczenia związane z historią górnictwa, dostosowane do indywidualnych potrzeb zwiedzających.
To nie wszystko, co Stara Kopalnia przygotowała na tę wyjątkową noc. Całe wydarzenie odbywa się również w ramach akcji #dolnyśląskdlakażdego, podkreślając otwartość i dostępność dla wszystkich zainteresowanych. Aby uczestniczyć w Nocy Muzeów, wystarczy zapłacić symboliczną złotówkę za bilet, który można nabyć online na stronie www.starakopalnia.pl.
Dodatkowo, w godzinach 18:00–20:00 będzie można odwiedzić również wystawy Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, na którą wstęp będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.
Noc Muzeów w Starej Kopalni obiecuje niezapomniane wrażenia, unikalne doświadczenia i możliwość odkrywania historii regionu w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego. Zaplanujcie więc sobotni wieczór na niezapomnianą podróż przez przeszłość górnictwa dolnośląskiego!


 

Źródło: Stara Kopalnia