„Strach zżerać duszę” – spektakl z audiodeskrypcją i touch tour

Termin i miejsce wydarzenia:
20.04.2024 (sobota), godz. 19:30
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Wstęp: 30 zł.
30 minut przed spektaklem odbędzie się touch tour. Touch tour to swego rodzaju krótka wycieczka przed rozpoczęciem spektaklu, w trakcie której można zapoznać się z topografią sceny, dotknąć rekwizytów oraz posłuchać opowieści o przestrzeni.
Aby zarezerwować bilet i uzyskać więcej informacji na temat dostępności, należy kontaktować się z koordynatorką dostępności, Panią Natalią Cierniak:
e-mail: n.cierniak@powszechny.com
tel. 798-033-800


 

Szczęście nie zawsze jest radosne” – to motto filmu o historii miłosnej młodego imigranta i starszej sprzątaczki, który w latach siedemdziesiątych wywołał zamęt w Niemczech. W Polsce XXI wieku szczęście, dobrobyt i spokój cały czas stanowią synonim godnego życia, ale rzadko zadajemy sobie pytanie: czyim kosztem jest nam dobrze i wygodnie?
To tragikomiczna opowieść o społeczeństwie, które tak dobrze czuje się we własnym, zamkniętym gronie, że za wszelką cenę usunie z horyzontu wszystkich, którzy nie wpisują się w jednolity krajobraz. To także portret naszych uprzedzeń, które bywają kuriozalne i śmieszne, przesadzone i absurdalne. Być może w chwili, w której śmiejemy się ze społecznych tabu, śmiejemy się tak naprawdę z nas samych – i być może ten śmiech bywa oczyszczający.