Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) – prezentacja z audiodeskrypcją i touch-tourem

Termin i miejsce wydarzenia:
11.05.2023 (czwartek)

  1. • godz. 16:30 – touch-tour przed spektaklem;
  2. • godz. 18:00 – spektakl;

Gdański Teatr Szekspirowski
ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
80-818 Gdańsk
Touch-tour to spotkanie na którym aktorzy opowiadają o scenografii, można wejść na scenę i dotknąć rekwizytów. Ilość miejsc jest  ograniczona, konieczne są wcześniejsze zgłoszenia. Touch tour jest bezpłatny w ramach biletu na spektakl. Zapisy na touch-tour Sonia Romanowska, koordynator dostępności w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim:
e-mail: sonia.romanowska@teatrszekspirowski.pl
tel. 535-111-804
Kup bilet na spektakl!


 

Warto zadać sobie pytanie kim dziś jest Szekspir. Symbolem? Ikoną? Komedia nie oszczędza, rządzi się swoimi prawami. Istotny jest sposób pracy aktora, to co składa się na rolę. Zabawa, ale i kontakt z publicznością. Widz oczekuje tego, by spektakl był angażujący. Ważna jest dynamika, tempo, zmienność tematyki, radość twórcza, skrzące się pomysłami – niekiedy bezkompromisowe – działania. Stawiamy na pole wzajemnej komunikacji pomiędzy widzem a aktorem/bohaterem. Ważne jest co aktor ma w duszy, głowie i sercu. Każdy z aktorów jest z innego środowiska, na scenie zobaczymy, jaki to ma wpływ na kształtowanie roli. W spektaklu zaprezentowane zostaną różne stylistyki, m.in „Makbet” po kaszubsku i rapowany „Otello” / Rafał Ostrowski.
Humor, błyskotliwe dialogi, prezentacja palety szekspirowskich możliwości: komedii, tragedii, kronik historycznych z elementami muzycznymi i tanecznymi. To produkcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, która bawi zarówno młodzież jak i starszych odbiorców.