„Dziewczynka z zapałkami” – spektakl z audiodeskrypcją oraz bezpłatny warsztat „touch tour”

Termin i miejsce wydarzenia:
19.11.2022 (sobota), godz. 15:15 (warsztat), godz. 16:00 (spektakl)
Lubuski Teatr w Zielonej Górze
Al. Niepodległości 3/5
65-048 Zielona Góra
Warsztat jest bezpłatny z udziałem tłumacza języka migowego, ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia na warsztat przyjmowane są mailowo pod adresem dagmara@teatr.zgora.pl bądź telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, pod numerem 664 713 602.
Poinformuj organizatora jakich udogodnień oczekujesz (audiodeskrypcja, tłumacz PJM, inne…).
Bilet na spektakl dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów kosztuje 20zł/osoba za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności. Z wyłączeniem premier i spektakli/koncertów gościnnych.
Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie Lubuskiego Teatru.
Godziny pracy kasy:
poniedziałek: kasa nieczynna
wtorek – piątek: 8:30 – 12:30, 15:00-19:00
sobota/niedziela: kasa czynna na godzinę przed każdym spektaklem według repertuaru.
Kontakt z kasą biletową tel. 68 452 72 72 wew. 33


 

„Dziewczynka z zapałkami” (reż. Przemysław Jaszczak) – spektakl z elementami teatru lalkowego oraz z piosenkami.
Opowieść o tytułowej dziewczynce imieniem Róża, która mieszka ze swoją Babcią. Kolorowe kostiumy i prosta scenografia tworzą bajkowy świat pełen fantazji i marzeń. Róża dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu, a ta z pozoru smutna baśń zawiera dużą dawkę nadziei i humoru.
Przed spektaklem, który rozpocznie się o godzinie 16:00 zapraszamy na warsztat o godzinie 15:15 – tzw. „touch tour” wprowadzający w tematykę spektaklu. Dajemy widzowi możliwość wejścia na scenę, dotknięcia scenografii, kostiumów, a co za tym idzie zapoznania się z ich materiałem, kształtem oraz fakturą. Pozwoli to również na zapoznanie się z topografią sceny i zorientowaniem się w przestrzeni spektaklu. Mamy nadzieję, że ta nietypowa forma warsztatów umożliwi lepsze zrozumienie spektaklu oraz poznanie przez dotyk tego, czego nie można zobaczyć.