„Strach zżerać duszę” – spektakl z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
12.02.2023 (niedziela), godz. 18:00
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
ul. Jana Zamoyskiego 20
03-801 Warszawa
Wstęp: Na hasło „audiodeskrypcja”, Teatr przygotował dla gości z niepełnosprawnościami bilety w promocyjnej cenie 40 zł. W celu zakupu biletów w cenie promocyjnej prosimy o kontakt mailowy pod adresem kasa@powszechny.com bądź telefoniczny (22) 818-48-19.


 

„Szczęście nie zawsze jest radosne” – to motto filmu o historii miłosnej młodego imigranta i starszej sprzątaczki, który w latach siedemdziesiątych wywołał zamęt w Niemczech. W Polsce XXI wieku szczęście, dobrobyt i spokój cały czas stanowią synonim godnego życia, ale rzadko zadajemy sobie pytanie: czyim kosztem jest nam dobrze i wygodnie?
„Strach zżerać duszę” to tragikomiczna opowieść o społeczeństwie, które tak dobrze czuje się we własnym, zamkniętym gronie, że za wszelką cenę usunie z horyzontu wszystkich, którzy nie wpisują się w jednolity krajobraz. To także portret naszych uprzedzeń, które bywają kuriozalne i śmieszne, przesadzone i absurdalne. Być może w chwili, w której śmiejemy się ze społecznych tabu, śmiejemy się tak naprawdę z nas samych – i być może ten śmiech bywa oczyszczający.
reżyseria Agnieszka Jakimiak