Kielce: Miasto z główną nagrodą w konkursie Tworzymy Przestrzeń dla Wszystkich


Miasto Kielce zdobyło prestiżową nagrodę główną w konkursie „Tworzymy Przestrzeń dla Wszystkich” za innowacyjny projekt muralu, który wkrótce udekoruje fasadę Szkoły Podstawowej nr 27. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest spółka Euro Innowacje z Poznania, a celem zgłaszanych projektów jest podniesienie świadomości na temat życia bez barier.
Nagroda główna obejmuje wykonanie muralu na ścianie budynku szkoły, skupiającego się na promowaniu rozwiązań i udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami w danej lokalizacji. Tegoroczną laureatką konkursu została propozycja zgłoszona przez Miasto Kielce, która tym samym zyskała szansę na stworzenie unikalnego dzieła sztuki na fasadzie Szkoły Podstawowej nr 27.
W skład zespołu artystycznego, który odpowiada za realizację muralu, wchodzą wybitni przedstawiciele świata sztuki, tacy jak dr hab. Tomasz Kalitko, prof. UAP, będący dziekanem Wydziału Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Towarzyszą mu dr. hab. Joanna Marcinkowska, prof. UAP, prodziekan Wydziału Malarstwa i Rysunku, oraz Jose Manuel Jimenez Muñoz z Pracowni „Język narracji w rysunku” na tym samym uniwersytecie.
Zwycięski projekt został stworzony przez utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej nr 27, a zgłoszenie do konkursu było inicjatywą samego Miasta Kielce. Dzisiaj przedstawiciele spółki Euro Innowacje odwiedzili szkołę, aby spotkać się z dyrekcją i obejrzeć miejsce, gdzie wkrótce powstanie mural. Podczas wizyty towarzyszył im Jerzy Pióro, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych.


 

Źródło: UM Kielce