Na szlaku dostępnej sztuki i rozrywki – Podróż przez ciemność: Emocje, edukacja i empatia z BLACK WORLD


W temacie, który porusza BLACK WORLD, Antoine de Saint-Exupéry powiedział kiedyś: „Jedno jest ogromnie ważne: Nie wystarczy patrzeć żeby widzieć.” To zdanie idealnie oddaje istotę doświadczenia, które można przeżyć w jednym z najbardziej ekscytujących miejsc na świecie.
BLACK WORLD to niezwykła atrakcja, która nie tylko dostarcza niezapomnianych wrażeń, ale również zmienia nasze postrzeganie świata. W specjalnie zaprojektowanych pomieszczeniach o powierzchni 100m2, odwiedzający są oprowadzani przez niewidomych przewodników. To niezwykłe doświadczenie pozwala na zanurzenie się w absolutnej ciemności, gdzie widzialne staje się niewidzialne, a codzienne czynności nabierają zupełnie nowego znaczenia.
W trakcie podróży przez ciemność, odwiedzający doświadczają niecodziennych wrażeń, odkrywając świat dźwięków, tekstur i zapachów. BLACK WORLD nie tylko dostarcza rozrywki, ale także edukuje. W ciemności uczymy się, jak poruszać się i orientować, polegając na pozostałych zmysłach. To także szansa na zaufanie swoim zmysłom i zmierzenie się z nieznanym, co wzbogaca nasze doświadczenia życiowe.
Niewidomi przewodnicy, którzy prowadzą naszą przygodę w całkowitej ciemności, są nie tylko przewodnikami, ale także przewodnikami ducha. Pomagają odblokować pozawizualną percepcję, przełamując zarówno stereotypy, jak i własne ograniczenia w nowym otoczeniu. To nie tylko atrakcja, ale także lekcja empatii i zrozumienia dla świata osób niewidomych.
Jednak BLACK WORLD to nie tylko miejsce rozrywki. To także instytucja działająca na rzecz podnoszenia świadomości na temat różnorodności i integracji osób określanych jako „niepełnosprawni”. Doświadczenie w ciemności pomaga przezwyciężyć fałszywą sympatię, uprzedzenia i stereotypy. W tym miejscu ignorancję zastępuje zainteresowanie, a brak zrozumienia zamienia się w empatię.
BLACK WORLD to inicjatywa wspierana przez Fundację Niewidzialny Świat, której celem jest usamodzielnienie i poprawa jakości życia osób niepełnosprawnych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Działając razem, tworzą przestrzeń, w której różnice stają się siłą, a ciemność staje się okazją do poznania siebie i innych.

Kontakt

BlackWorld
Plac Wolności 5, lok. 1U
91-415 Łódź
www.blackworld.pl