Na szlaku dostępnej sztuki i rozrywki – Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Jeśli chcesz przenieść się do krainy baśni, legend, czy bajek? Chcesz doznać ekstremalnych wrażeń? To park rozrywki w Zatorze przygotował wyjątkowe propozycje na wiele długich dni dla Ciebie.
Na powierzchni o obszarze 35 hektarów, znajduje się wiele stref tematycznych, atrakcji wodnych, oryginalnej roślinności oraz punktów gastronomicznych.
Bajkolandia – to kraina dziecięcych pragnień, wkraczające do niej maluchy znajdują się nagle w świecie swoich marzeń, spotykają się z postaciami ulubionych bajek.
Tu dzieci przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.
Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne, jak i zaplecze oraz otoczenie, w którym rodziny z niemowlętami znajdą zaciszne, czyste miejsca dla pielęgnacji dzieci.
W tej strefie znajdują się atrakcje dla najmłodszych gości parku, takie jak:

 1. Energuś
  Stalowy rollercoaster, rodzinny stylizowany na Energusia, jedna z maskotek Energylandii. (min wzrost 100 cm )
 2. Happy Loops
  Stalowy rollercoaster, rodzinny z obrotowymi wagonami. (min wzrost 120 cm )
 3. Circus Coaster
  Stalowy rollercoaster dziecięcy.
 4. Arctic Fun
  Zjeżdżalnia stylizowana na temat arktyczny. Goście zjeżdżają po falistym torze na materacach.
 5. Farma Krasnali
  Mała kolejka widokowa. Pasażerowie poruszają się w stylizowanych na traktory pojazdach sunących po położonym tuż przy ziemi krętym torze.
 6. Wyspa Skarbów
  Tor wodny stylizowany na temat tropikalnej wyspy. Pasażerowie pokonują tor w łódkach stylizowanych na wydrążone pnie drzew.
 7. Jeep Safari
  Atrakcja podobna do Farmy Krasnali – pojazdy stylizowane na samochody terenowe.
 8. WRC Auto Zderzaki
  Klasyczny autodrom – niewielkie pojazdy poruszające się po podwyższonej platformie, gdzie mogą się ze sobą swobodnie zderzać. (min wzrost 80 cm )
 9. Leo
  Mała karuzela wiedeńska – siedziska stylizowane na kucyki okrążają karuzelę unosząc się i opadając. (min wzrost 120 cm)
 10. Sissi
  Duża karuzela wiedeńska.
 11. Latające Huśtawki
  Klasyczna karuzela łańcuchowa wyposażona w możliwość pochylania się konstrukcji na boki.
 12. Super Pompa
  Niewielka karuzela o wagonikach stylizowanych na wozy strażackie.
 13. Circus Drift
  Niewielka karuzela o wagonikach w kształcie samochodów, symulująca drift.
 14. Funny Cars
  Niewielka karuzela stylizowana na samochody.
 15. Crazy Bus
  Mała karuzela w postaci platformy stylizowanej na autobus, unoszącej się w górę i w dół na dwóch ramionach.
 16. Air Show
  Atrakcja typu bujający się statek, z tym że gondola stylizowana jest na samolot.
 17. Magic Fly
  Widokowa kolejka jednoszynowa z wagonikami stylizowanymi na gryfy.
 18. Acrobatic Show
  Karuzela hydrauliczna o wagonikach stylizowanych na samoloty.
 19. Crazy Clown
  Niewielka karuzela wiedeńska. Każde ze stanowisk stylizowane jest na inny pojazd.
 20. Podniebne Statki
  Niewielki diabelski młyn o gondolach stylizowanych na statki.

oraz Cichy Kącik Mamy i Dziecka – to pokój zabaw wyposażony w pomieszczenie do przewijania i karmienia dzieci.
Strefa familijna – proponuje atrakcje dla całych rodzin, lecz na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu – min. 140 cm.
W tym sektorze dostępnych jest kilka Roller Coasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce…choć jak twierdzi część Gości – niektóre potrafią zaskoczyć. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.
Strefa ekstremalna – to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.
Strefa ta cieszy się dużą popularnością – ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów. W ofercie tej strefy dostępne jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G!
W tej strefie, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Hyperion Mega Coaster – największy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster – światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.
Parametry Hyperiona to między innymi: ponad 80-metrowy spadek, 77 metrów wysokości, prędkość:142 km/h, 85 stopni nachylenia przy spadku, tunel po pierwszym spadku oraz wiele innych…
Z kolei Speed Water Coaster to atrakcja zachwycająca przede wszystkim swoją potężną wysokością – ponad 60 metrów oraz prędkością osiąganą podczas fenomenalnego spadku w dół – 110 km/h!
Water Park – strefa uruchomiona latem 2016 roku – naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków oraz wodnych zabaw.
W tej strefie można zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, swobodnie zrelaksować się wraz z podopiecznymi pod okiem czuwających nad bezpieczeństwem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.
Natomiast absolutnym hitem sezonu 2018 roku jest ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun.

Aqualantis – Nowość 2020

Główna atrakcja strefy Aqualantis! Zaprojektowana w tematyce stacji pomp dokładnie tam, gdzie kiedyś wznosiła się świątynia potężnego władcy mórz Abyssusa. Do przeszukiwania wciąż zatopionych części miasta używa się niewielkich łodzi. Jednakże kiedy wejdziesz na pokład takiej łodzi potężny władca oceanu nie zawaha się okazać swojego niezadowolenia i zsyła na dzielnych odkrywców ogromną falę szokową, także i ich próbując zesłać w głąb wirującego oceanu.
Abyssus to roller coaster typu Double Coaster osiąga prędkość 100 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabierze 16 osób, ale to nie koniec atrakcji. Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiadać będzie aż 4. Już od samego startu atrakcji może podnieść nam się adrenalina, bowiem kolejka rozpędza się do ogromnej prędkości w zaledwie kilka sekund. Nie zabraknie wrażeń także na dalszych etapach trasy. Jak wspominaliśmy atrakcja to tak zwany Double Launch Coaster co oznacza że wagonik zostanie aż dwukrotnie dopędzony! Pierwszy raz na samym starcie i po raz drugi kiedy zacznie tracić na prędkości.
Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele efektów wodnych takich jak: wodospady, jeziora i fontanny. Za projekt odpowiada holenderska firma Vekoma. Wagony i aranżacja Abyssusa nawiązują do starożytnego zatopionego miasta Aqualantis. Infrastruktura nowego roller coastera całkowicie położona jest na wodzie, jednak jego twórcy zapewniają, że został tak skonstruowany by nie można było się zmoczyć.

Mars

Mars to kolejka górska w Rodzinnym Parku rozrywki Energylandia. Niewielkie nachylenia, wysokość oraz prędkość sprawiają, że atrakcja nadaje się także dla dzieci, których ciekawość rozbudzi ciekawie skonstruowany tor oraz scenografia przywołująca zabawne ufoludki.

Samoloty

Kolejka Widokowa Samoloty jak sama nazwa wskazuje jest kolejką widokową, pozwalającą na spokojną przejażdżkę dookoła strefy dla najmłodszych. Atrakcja w sam raz na wypoczynek oraz jako element zwiedzania i poznawania panoramy EnergyLandii.

Toffifee Kopalnia Złota

Spływ Kopalnia Złota, znana także jako Flume Ride, wagoniki stylizowane na pień drzewa, wyciągane są na kilkumetrowe wzniesienia po czym razem z wodospadem ześlizgują się na dół i z pełnym impetem rozpryskują wodę.

Splash Battle

To interaktywna wodna atrakcja dla całej rodziny, łącząca w sobie zarówno przejażdżkę widokową, jak i zabawę z armatkami wodnymi. W każdej z czteroosobowych łódek zainstalowano armatki wodne, dzięki którym można strzelać do innych. Stacjonarne armatki są też rozstawione wzdłuż trasy i pozwalają strzelać wodą do uczestników przejażdżki.

Planetarium

Planetarium zostało uruchomione w największym parku rozrywki Energylandia w roku 2016. Oferuje kilkunastominutowe seanse o ciekawej – zwłaszcza dla młodzieży jak również dorosłych – tematyce. Klimatyzowana, przestronna sala, z wygodnymi fotelami sprawi, że “podróż w kosmos” będzie jeszcze przyjemniejsza.

Swiss Village

Wioska Szwajcarska – powstała w sezonie 2017 . Magiczne uliczki, budyneczki, dekoracje, konstrukcje, spowodują, że poznacie kulturę mieszkańców prowincji szwajcarskiej i niemal poczujecie zapach i klimat alpejskich łąk. Da Wam to przyjemność obcowania ze szwajcarską obyczajowością i kuchnią w malowniczej scenerii. Wioska Szwajcarska zlokalizowana jest na granicy stref Ekstremalnej i Familijnej… będziecie oczarowani.

Viking Village

Wioska Wikingów – uruchomiona w sezonie 2018 , jak wskazuje nazwa – jest to tematyczny obszar w naszym Parku, który zaaranżowano jako pradawny gród Wikingów – stworzony na wzór skandynawskich sag i podań. To żywa lekcja historii tych dzielnych wojowników i okazja do poznania ich obyczajów, przeżycia pięknej przygody przenosząc się kilkaset lat wstecz. Nasi Goście będą mogli wczuć się w rolę Wikinga, zaobserwować jak Ci odważni wojowie mieszkali i pracowali w dawnych czasach. Wioska jest zlokalizowana w pobliżu Roller Coastera Dragona, a tuż pod nim przepływają Tratwy Wikingów, którymi popłyniecie w odległe czasy i krainy…

Viking Ride

Viking Ride – ekscytująca podróż łodzią stylizowaną na dawne tratwy. Trasa wkomponowana jest w Wioskę Wikingów w pobliżu Roller Coastera Dragona. Liczne niespodzianki i atrakcje jeszcze bardziej potęgują wrażenia podczas spływu.

Jungle Adventure

Jungle Adventure – szalona dzika rzeka, atrakcja uruchomiona w roku 2017, bardziej zaawansowana siostra działającej już w naszym parku atrakcji Atlantis. Każda przejażdżka tworzona jest z zaangażowaniem oraz pasją i indywidualnym pomysłem projektantów – oznacza to, że nie ma dwóch jednakowych atrakcji tego typu na świecie. Nowa atrakcja Jungle Adventure cechuje się ponad dwukrotnie większą przepustowością, a także spektakularnymi efektami specjalnymi, takimi jak szybkie nurty, gigantyczne wodospady, duże fale a nawet dzikie wiry. Do tego aranżacja, która potęguje efekty i sprawi, że ta podróż będzie jeszcze przyjemniejsza i zapamiętacie ją na długo. Poczujecie się jak w dżungli podczas niesamowitej przygody.

Anaconda

Spill Water Anaconda to emocjonująca przejażdżka ogromnymi, dwudziestoosobowymi łodziami po trasie pełnej mokrych niespodzianek. Strome wodospady rozpędzają wagoniki do prędkości 55 km/h aby z dużym impetem uderzyć w taflę wody i wywołać spektakularną falę. Gwarantujemy, że z tej przejażdżki nikt nie wyjdzie na sucho!
Idealnie zintegrowane efekty specjalne, atrakcyjność przejazdu oraz eksplozja radości sprawiają, że urządzenia tego typu uwielbiane są przez całe rodziny. Anaconda będzie wyposażona aż w 8 łodzi!

Boomerang

Uruchomiona w sezonie 2017 powstała w Energylandii nowa, rodzinna atrakcja – familijny Roller Coaster Boomerang, który rozbuja Was i wywoła falę okrzyków oraz radości z dreszczykiem i adrenaliną! Unikalny układ toru, dynamiczne zakręty, nagłe wzniesienia, perfekcyjna aranżacja i zawrotna prędkość dochodząca do 70 km/h będą niezapomnianą przygodą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Boomerang to podwójna radość, ponieważ atrakcja porusza się do przodu i do tyłu po torze o wysokości dochodzącej do 25 m!.

Swiss Water Cups

Swis Water Cups to kolejna atrakcja sezonu 2017 w EnergyLandia , która wiedzie przez bajeczną trasę tej atrakcji, w którą wpleciono wiele uroczych niespodzianek, wdzięcznych oczom pasażerów, wiedzie spokojny nurt umożliwiający wypoczynek i relaks, sprzyjający radosnym chwilom z bliską osobą…Podczas spływu spotkacie tajemnicze elfy, piękny zegar z kwiatów, altany zalane roślinnością, drewniane konstrukcje i rzeźby oraz malownicze zakątki zachwycające feriom barw i aranżacją. Ta czarująca atrakcja jest ulokowana w pobliżu Wioski Szwajcarskiej tworząc wspólnie spokojną strefę sprzyjającą odprężeniu…

Zadra

To kolejny rekord i 15-sty Roller Coaster najnowocześniejszego Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia. Wagony i aranżacja Zadry nawiązują do średniowiecznej krainy smoków. Jest ona osadzona w zupełnie nowej strefie parku – Smoczym Grodzie powstałym na obszarze 5 hektarów. Niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścienia” lub tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. Ta niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami, idealnie komponuje się z surowcem z którego jest wykonana Zadra oraz jej tematyka przenosząc Gości w dawne światy.
Wooden Coaster Zadra osiąga prędkość 121 km/h. Kolejka wynosi nas na wysokość 63,8 metrów po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabiera 24 osoby. Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiada aż 3. Pierwszy spadek wprost zapiera dech w piersiach, bowiem jego nachylenie to 90 stopni. Producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malowniczy Zator!
Wooden coastery to konstrukcje drewnianych kolejek będących symbolem wielu parków rozrywki na całym świecie. Roller coaster przypomina oldschoolową konstrukcję, lecz jest bardziej zaawansowana technologicznie niż coastery stalowe. Zadra jest modelem hybrydowym, co oznacza, że budowano ją z dwóch materiałów: drewna i metalu. Posiada drewniany stelaż oraz metalowy tor, a także stalowe płyty, spojenia, stopy czy wsporniki.
Tropical Fun to zabawa na 10 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są te ekstremalne, jak np. Kamikadze – znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie.
Nowa strefa Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, a zjeżdżalnia taka jak Exotic Fun jest jedyna w kraju!
Do dyspozycji Gości jest aż 300 pontonów jedno- i dwuosobowych oraz ogromna plaża z leżakami, dla wytchnienia i relaksu.
Goście Energylandii, jak to jest w zwyczaju tego miejsca, mają dostęp do strefy wodnej w ramach jednego biletu wstępu.
W strefie Tropical Fun funkcjonuje aż 10 zjeżdżalni oraz wijąca się wokół Rzeka. Strefa wodna funkcjonuje głównie w okresie letnim, przy sprzyjającej pogodzie kiedy temperatura powietrza osiąga co najmniej 20 stopni Celsjusza.
Smoczy Gród – niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. To niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami.
Smoczy Gród to kolejna, 5 część parku, która powstała na obszarze 5 hektarów otaczając nowy roller coaster Zadra. Budowa tej nowej części Parku trwała 11 miesięcy. Rozpoczęła się w listopadzie 2018 a zakończyła w sierpniu 2019. Główną atrakcją Smoczego Grodu jest najwyższy na świecie Wooden Coaster Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h. Kolejka wznosi się na 63 metry wysokości, jej długość toru wynosi 1316 m, z kolei pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom. Projekt powstał dzięki synergii dwóch potężnych firm: amerykańskiej Rocky Mountain Constructions oraz holenderskiej Vekomy.
Na najmłodszych Gości czeka tutaj ekscytujący Roller Coaster Frida wraz z dedykowanym sklepem oraz szczególna kolejka widokowa Dragon Adventure, która zabierze nas do magicznej krainy smoków. Łasuchy z pewnością ucieszą się z wizyty w lodziarni z najsmaczniejszymi lodami. Smoczy Gród to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków.

Smoczy Gród!

Zupełnie nowa strefa EnergyLandia!
Wchodząc tutaj przenosicie się w świat pradawnych legend, gdzie niebem władały smoki i gdzie ożywają średniowieczne baśnie. Poza przepięknie stematyzowaną strefą znajdziecie tu nowe atrakcje:

 1. 🔥 Wooden Coaster ZADRA – – niekwestionowany nr 1 na świecie w kategorii drewnianych roller coasterów,
 2. 🔥 Rodzinny roller Coaster FRIDA!
 3. 🔥 Dla nieco młodszych Gości – fantastyczny Draken
 4. 🔥 Karuzelkę Fuego
 5. 🔥 Przepiękną kolejkę widokową Dragon Adventure.

Dodatkowo 22 gry i zabawy interaktywne, 5 scen widowiskowych (dwa teatry i trzy amfiteatry), nowoczesne kino 7D a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów.
Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych oraz innych niesamowitych atrakcji. Wszystkie wydarzenia są perfekcyjnie zorganizowane – dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, dowiedzieć się, czym jest mapping 3D, lub zobaczyć ciekawe musicale. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich, nie ma więc konieczności wcześniejszego rezerwowania miejsc.
Bezpieczeństwo w Energylandi jest na najwyższym poziomie – wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie atesty. Dodatkowo park może pochwalić się certyfikatem ISO 9001, czyli międzynarodową normą określającą wymagania, jakie powinien spełniać system odpowiadający za zarządzanie jakością w organizacji. Doświadczeni i wyszkoleni pracownicy obiektu dbają o bezpieczeństwo wszystkich Gości – żadne dziecko nie opuści terenu parku, jeśli nie znajduje się pod opieką osoby dorosłej, a także nie będzie mogło skorzystać z atrakcji niedostosowanej do jego wieku lub wzrostu. Również, dostępny w Energylandii Water Park jest miejscem bezpiecznej zabawy – na jego terenie pracuje kilkunastu doświadczonych ratowników.

Osoby niepełnosprawne w Parku Rozrywki

Bilet zniżkowy dla osób niepełnosprawnych można zakupić po uprzednim okazaniu ważnej legitymacji osoby niepełnosprawnej. Nie przysługuje ulga dla opiekuna osoby niepełnosprawnej.
Bilet zniżkowy przysługuje również dla osób niewidomych oraz po kontuzji posiadających gips, szynę, protezę.
W celu zachowania bezpieczeństwa, w szczególności w sytuacjach dotyczących możliwości samodzielnej ewakuacji Gościa z danego urządzenia oraz z uwagi na jego specyfikację, obsługa Parku Rozrywki może odmówić skorzystania z danego urządzenia osobie niepełnosprawnej, niesprawnej ruchowo, niewidomej oraz osobie po kontuzji posiadającej gips, szynę.
Odmowa dotyczy osób, które ze względów obiektywnych nie mogą samodzielnie w pełni skorzystać z danej atrakcji.
Cały teren Parku Energylandia dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parkingu znajdują się specjalnie wydzielone miejsca dla samochodów osób niepełnosprawnych. Po okazaniu karty parkingowej postój jest bezpłatny.
Ponadto osoby niepełnosprawne ruchowo i osoby niewidome ze względów bezpieczeństwa nie mogą skorzystać z urządzeń rozrywkowych. Wyjątek stanowią baseny w strefie Water Park, widowiska i pokazy prezentowane w teatrach i amfiteatrach Egipt, Colosseo i Carnival, pokazy Extreme Show oraz planetarium.

Kontakt:

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze
al. 3 Maja 2,
32-640 Zator
Tel. (33) 486 15 00
www.energylandia.pl