Głuchoniewidomy Peter Hepp – historia człowieka, który nie poddał się niepełnosprawności

Peter Hepp urodził się 30 czerwca 1961 roku w Ehingen w Niemczech. Od urodzenia jest głuchoniewidomy. Mimo swojej niepełnosprawności osiągnął wiele w życiu. Jest pisarzem, aktywistą i pierwszym głuchoniewidomym diakonem w Niemczech.
W swojej autobiografii „Świat w moich dłoniach: życie bez słuchu i wzroku” opowiada o swoim życiu i trudnościach, z jakimi się zmagał. Książka została wydana w 2002 roku i szybko stała się bestsellerem. Została przetłumaczona na wiele języków, w tym na polski.
Hepp jest także aktywistą na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi wykłady i seminaria, w których opowiada o swoim życiu i dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
W 2003 roku został wyświęcony na diakona przez biskupa Rottenburga-Stuttgartu, Gebharda Fürst. Jako diakon pracuje w diecezji Rottenburg-Stuttgart jako duszpasterz osób z niepełnosprawnością słuchu i wzroku. Prowadzi spotkania i rekolekcje dla osób z niepełnosprawnościami, a także dla ich rodzin i opiekunów. Jest także autorem wielu artykułów i książek na temat duszpasterstwa osób z niepełnosprawnościami.
Hepp jest przykładem tego, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w wykonywaniu zawodu diakona. Jest on oddanym i pełnym pasji duszpasterzem, który pomaga innym osobom z niepełnosprawnościami na drodze do Boga.
Jego życie i działalność są inspiracją dla wielu osób z niepełnosprawnościami. Pokazał, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w realizowaniu swoich marzeń i w służbie Bogu i ludziom.


 

Źródło: Katholisch.de