Brazylijczyk zaadoptował 46 niepełnosprawnych dzieci i walczy o prawo do życia

Antonio de Mello, gorliwy wyznawca Kościoła Katolickiego z Brazylii, stanie się jednym z mówców na nadchodzącym Marszu Dla Życia w Waszyngtonie, D.C. Ten niezwykły człowiek przygarnął 46 niepełnosprawnych dzieci, zdecydowana większość z nich to ocaleni z nieudanych aborcji lub porzuceni po urodzeniu. Jego niezwykła historia stanie się jednym z głównych punktów 51. edycji Marszu Dla Życia, której tematem jest „Z Każdą Kobietą, Dla Każdego Dziecka.”
W 1990 roku de Mello założył Społeczność Niepełnosprawnych Dzieci Jezus Menino (Dzieciątka Jezus) w celu stworzenia bezpiecznego środowiska dla brazylijskich sierot z niepełnosprawnościami. Ta społeczność oparta na wierzeniach religijnych jest miejscem, gdzie dzieci i dorośli, którzy otrzymali drugą szansę w życiu, mogą cieszyć się godnym życiem. Antonio de Mello podkreśla, że jego siła do prowadzenia społeczności wynika z głębokiej wiary w Boga.
Nestor Forster Jr., Ambasador Brazylii w Stanach Zjednoczonych, nie szczędzi słów uznania dla społeczności de Mello, nazywając ją „ambasadą nieba na ziemi.” Społeczność działa jako niezależna organizacja, uznawana przez Kościół i władze publiczne w Brazylii. Nie posiada żadnych porozumień z organizacjami publicznymi ani prywatnymi, opierając się głównie na hojności ludzi.
Warto podkreślić, że wiele z zaadoptowanych przez de Mello dzieci to osoby, które miały przejść przez nieudane aborcje lub zostały porzucone zaraz po narodzeniu. Inne z kolei zawdzięczają swoje życie ofercie pomocy de Mello, który stanął w obronie ich matek, rozważających aborcję.
Antonio de Mello i jego dzieło stają się inspiracją nie tylko dla Brazylijczyków, ale także dla ludzi z całego świata, podkreślając wartość każdego ludzkiego życia i walkę o prawa nienarodzonych dzieci. Jego obecność na Marszu Dla Życia w Waszyngtonie stanowi wyjątkową okazję, by podzielić się swoim pro-life świadectwem z Amerykanami z różnych stron kraju.


 

Źródło: LifeFunder