Audiodeskrypcja na dużym ekranie: Open Call dla dystrybutorów filmowych

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu ogłasza unikatową inicjatywę, której celem jest wspieranie dystrybutorów kinowych w promowaniu dostępnej kultury filmowej. „Open Call na Audiodeskrypcje” to projekt skierowany do firm dystrybucyjnych, oferujący szansę na sfinansowanie audiodeskrypcji i napisów SDH dla zagranicznych filmów fabularnych trafiających do polskiej dystrybucji. Inicjatywa ta ma na celu poprawę dostępności kina dla osób niewidomych, słabowidzących, niedosłyszących i głuchych korzystających z napisów.

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, przedstawiając krótki opis fabuły filmu oraz plan promocji uwzględniający najbardziej adekwatne kanały komunikacji dla osób niewidomych, słabowidzących, niesłyszących i niedosłyszących. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 10 lutego 2024 roku do godziny 23:59.

Kto może zgłosić filmy?

Zaproszenie do udziału w „Open Call na Audiodeskrypcje” skierowane jest do wszystkich firm dystrybucyjnych, niezależnie od formy działalności i wielkości. Każdy dystrybutor może zgłosić maksymalnie cztery tytuły filmów.

Co można zyskać?

Prezydent Miasta Poznania oraz Organizator zapewniają trzy nagrody w postaci dofinansowania opracowania audiodeskrypcji, ścieżki lektorskiej oraz produkcji suplementu do kopii DCP dla trzech pełnometrażowych zagranicznych filmów fabularnych, animowanych lub dokumentalnych.


 

Źródło: CK Zamek