Przerwa w dostępie do Profilu Zaufanego – ważne informacje od Ministerstwa Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że w związku z planowanymi pracami serwisowymi Profil Zaufany będzie niedostępny od piątku, 19 stycznia, od godziny 20:00 do soboty, 20 stycznia, do godziny 16:00. To oznacza, że przez ten czas użytkownicy nie będą mieli dostępu do tej istotnej usługi identyfikacji elektronicznej.
Profil Zaufany to niezastąpione narzędzie, umożliwiające potwierdzenie tożsamości w świecie internetu oraz składanie podpisów elektronicznych, niezbędnych do załatwienia wielu spraw urzędowych. W związku z planowanymi pracami serwisowymi, Ministerstwo Cyfryzacji apeluje o wcześniejsze zaplanowanie działań, które wymagają skorzystania z Profilu Zaufanego.
Warto zauważyć, że w czasie przerwy w dostępie do Profilu Zaufanego niedostępna będzie również usługa składania podpisu zaufanego. To oznacza, że wszelkie czynności wymagające elektronicznego potwierdzenia tożsamości czy podpisu dokumentu elektronicznego będą niemożliwe w wymienionym okresie.
Pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji zapewniają, że przerwa w dostępie do Profilu Zaufanego jest konieczna w celu przeprowadzenia niezbędnych prac serwisowych, mających na celu poprawę funkcjonalności i bezpieczeństwa systemu.


 

Źródło: MC