FINTIN V1 – innowacyjna klawiatura Bluetooth od ONECOM dla osób niewidomych i niedowidzących do efektywnego pisania bez patrzenia

Firma ONECOM wprowadziła na rynek przełomową 6-klawiszową klawiaturę FINTIN V1, która rewolucjonizuje sposób pisania dla użytkowników noszących zestawy słuchawkowe AR/VR/XR. To innowacyjne urządzenie Bluetooth umożliwia bezwzrokowe pisanie za pomocą łatwych do zapamiętania zestawów klawiszy, odzwierciedlających tradycyjny układ QWERTY.
Kompaktowa klawiatura FINTIN V1 pozwala na szybkie wprowadzanie tekstu podczas noszenia zaawansowanych zestawów słuchawkowych, eliminując konieczność spoglądania na klawiaturę. W przeciwieństwie do tradycyjnych klawiatur z wieloma klawiszami, FINTIN V1 wykorzystuje jedynie 6 padów, które można łatwo zidentyfikować bez konieczności patrzenia. To rozwiązanie umożliwia każdemu użytkownikowi pisanie długich odpowiedzi tekstowych i dokumentów bez potrzeby skupiania wzroku.
Kiedyś telefony z klapką posiadały fizyczne klawiatury, ale współczesne smartfony opierają się na skomplikowanych klawiaturach QWERTY z dziesiątkami klawiszy. Klawiatury ekranowe są trudne dla osób niewidomych, a konwersja mowy na tekst ma swoje ograniczenia. FINTIN V1 skutecznie rozwiązuje te problemy poprzez kompaktową klawiaturę, która mapuje układ QWERTY na 6 padów przypominających kontrolery do gier. Dzięki dodatkowym 4 przyciskom „kierunkowym”, użytkownicy mogą łatwo wybierać, który klawisz chcą wpisać.
Klawiatura Bluetooth 5.0 FINTIN V1 łączy się z komputerami, tabletami i smartfonami, umożliwiając szybkie pisanie nawet podczas noszenia zaawansowanych zestawów słuchawkowych AR/VR/XR. Działa ponad 60 godzin, jest wodoodporna i lekka (tylko 2,47 uncji/70 gramów), co pozwala na wygodne noszenie jej na szyi lub nadgarstku. Haptyczne sprzężenie zwrotne gwarantuje pozytywną reakcję na wprowadzanie danych, a 11 przednich klawiszy i 4 klawisze modyfikujące pozwalają na wprowadzanie klawiszy takich jak CTRL oraz aktywowanie sterowania głosowego.
Rozwiązanie zostanie zaprezentowane na targach CES 2024, które rozpoczną się 9 stycznia w Las Vegas Convention Center.


 

Źródło: PR Newswire