Japonia: Tego chyba jeszcze nikt nie wymyślił! 5 gigantów technologicznych pracuje nad innowacyjną walizką dla niewidomych

Konsorcjum złożone z pięciu firm: IBM Japan LTD, Shimizu Corp, producent systemów sterowania Omron Corp, producent części elektronicznych Alps Alpine Co i Mitsubishi Motors pracują nad walizką wyposażoną w sztuczną inteligencję do użytku przez osoby z wadami wzroku.
Walizka będzie wyposażona w kamery i czujniki. Dodatkowo będzie miała zdolność do samodzielnego poruszania się i będzie mogła prowadzić użytkownika do miejsca docelowego w środowisku wewnętrznym, wykrywając i omijając przeszkody.
Pomysłodawcą projektu jest niedowidzący Profesor Hieko Asakawa, który jest wykładowcą na Carnegie Mellon University w Stanach Zjednoczonych, atakże pracownikiem giganta technologicznego IBM.
Konsorcjum zamierza prowadzić testy produktu w Japońskich sklepach przez najbliższe trzy lata począwszy od czerwca tego roku. Niestety nie ma jak narazie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy walizka będzie dostępna na rynku.


 

Źródło: nippon.com