Audiodeskrypcja po studencku (nie)Odległe Horyzonty – projekcja 3 filmów dla osób niewidomych i słabowidzących

Termin i miejsce wydarzenia:
18.01.2024 (czwartek), godz. 17:00
Uniwersytet Gdański (Aula 021 w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego)
ul. Wita Stwosza 51
80-308 Gdańsk
Wstęp wolny


 

Z przyjemnością informujemy, że grupa zaangażowanych studentów filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego, we współpracy z Centrum Filmowym UG, podjęła się wyjątkowego zadania – przystosowania trzech filmów krótkometrażowych z renomowanej kolekcji „Śmierć, miłość i roboty” od Netflixa. Ich celem było stworzenie audiodeskrypcji dla osób niewidomych i słabowidzących oraz napisów dla osób niesłyszących i słabosłyszących.
Dzieląc się owocem swojej pracy z szerszym gronem odbiorców, studenci zapraszają na pokaz w ramach jubileuszowej X. edycji projektu „Audiodeskrypcja po studencku” pod tytułem „(Nie)odległe horyzonty”. Wydarzenie to odbędzie się dnia 18 stycznia 2024 roku o godzinie 17:00 w auli 021, mieszczącej się w budynku Neofilologii na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, przy ulicy Wita Stwosza 51 w Gdańsku.
Warto podkreślić, że wejście na pokaz jest całkowicie darmowe, a wszyscy zainteresowani są serdecznie zaproszeni. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć sztuki filmowej w nowy, dostępny dla wszystkich sposób. Przyjdźcie i dołączcie do spotkania, aby wspólnie cieszyć się kinem bez względu na ewentualne ograniczenia sensoryczne.