Shimmer – Rewolucyjne rozwiązanie płatności mobilnych dla osób niewidomych z prestiżową nagrodą iF Design

W dzisiejszym dynamicznym świecie, technologia odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, ułatwiając wiele czynności, w tym również płatności. Jednak dla osób niewidomych dostęp do tych innowacyjnych rozwiązań był dotąd ograniczony. Teraz jednak pojawia się rewolucyjne urządzenie, które zdobyło prestiżową nagrodę iF Design Award i otwiera drzwi do nowych możliwości dla osób z dysfunkcją wzroku.
Wraz z coraz większą popularnością płatności mobilnych w Azji i na całym świecie, osoby niewidome pozostawały w tyle, zmuszone do korzystania z nieprzyjaznych im rozwiązań. To się zmienia dzięki Shimmer – innowacyjnemu terminalowi płatniczemu noszonemu na szyi, który umożliwia w pełni bezdotykowe transakcje. Urządzenie to zrewolucjonizuje życie osób niewidomych, umożliwiając im płatności i akceptowanie operacji w sposób prosty, intuicyjny i bezpieczny.
Shimmer został zaprojektowany przez utalentowany zespół specjalistów z Hefei LCFC Information Technology, którzy zdobyli za to osiągnięcie prestiżową nagrodę iF Design Award w roku 2022. Co wyróżnia Shimmer spośród innych urządzeń? Przede wszystkim, wyjątkowe połączenie funkcjonalności i estetyki. Urządzenie posiada piękny, smukły design i metaliczną powierzchnię, dzięki czemu użytkownik może czuć się nie tylko komfortowo, ale także stylowo.
Jednak najważniejsze jest to, że Shimmer został specjalnie zaprojektowany, aby być przyjaznym dla osób niewidomych. Wyposażony w klawiaturę z oznaczeniami w alfabecie Braille’a, łatwą w obsłudze kamerę oraz ekran wyświetlający kod QR, terminal ten pozwala użytkownikom bez trudu dokonywać płatności i akceptować otrzymywane środki. Funkcjonalności te zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej intuicyjne, a wbudowany czytnik linii papilarnych zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z urządzenia w sposób bezpieczny.
Jak działa Shimmer?
Urządzenie jest przymocowane do szyi użytkownika, a jego ergonomiczny design pozwala na łatwe korzystanie z niego jedną ręką. Wystarczy, że osoba niewidoma umieści palec na czytniku linii papilarnych, aby potwierdzić swoją tożsamość, a następnie za pomocą klawiatury Braille’a wprowadza kwotę płatności. Kamera wbudowana w Shimmer automatycznie skanuje kod QR na ekranie smartfona lub innego urządzenia, a transakcja zostaje sfinalizowana.
Shimmer to nie tylko narzędzie do płatności, ale także sposób na integrację społeczną osób niewidomych. Dzięki wbudowanym słuchawkom użytkownik może otrzymywać potwierdzenia dźwiękowe związane z dokonywanymi lub otrzymywanymi płatnościami, co dodatkowo zwiększa poczucie pewności i samodzielności.
Dzisiaj Shimmer staje się symbolem postępu w dziedzinie technologii dostępnych dla wszystkich. Jego unikalne rozwiązania projektowe dają nadzieję, że przyszłość będzie bardziej inkluzywna dla osób niewidomych.


 

Źródło: Yankodesign.com