Włocławek: Bezpłatne usługi transportowe door-to-door dostępne w dniu Wszystkich Świętych

W dniu 1 listopada 2023 roku, czyli w dniu Wszystkich Świętych, mieszkańcy Miasta Włocławek będą mieli okazję skorzystania z bezpłatnych usług transportowych door-to-door. Ta inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ma na celu ułatwienie przemieszczania się mieszkańcom, zwłaszcza tym, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w zakresie mobilności. Usługi będą dostępne w godzinach od 7:00 do 21:00.
Osoby zainteresowane korzystaniem z tej oferty mogą skontaktować się z MOPR we Włocławku na kilka sposobów. Pierwszą opcją jest kontakt telefoniczny pod numerem: 531-053-099. Drugą możliwością jest wysłanie wiadomości na adres e-mail: przejazd@mopr.wloclawek.pl. Trzecią opcją jest odwiedzenie siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku, który mieści się przy ul. Ogniowej 8/10.
Warto podkreślić, że usługi transportowe door-to-door są dostępne dla mieszkańców Miasta Włocławek w wieku 18 lat i więcej, którzy mają potrzebę dodatkowego wsparcia w zakresie mobilności. Oferta jest skierowana do trzech głównych grup:

  • Osoby z niepełnosprawnościami: W szczególności osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważne dokumenty.
  • Osoby z trudnościami w samodzielnym poruszaniu się: Nawet jeśli nie posiadają orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, ale potrzebują wsparcia w zakresie mobilności, także mogą skorzystać z tej usługi.
  • Osoby w wieku senioralnym 60+: Osoby starsze, które potrzebują wsparcia w poruszaniu się, również są mile widziane.

 


 

Źródło: UM Włocławek