Niezwykły ślub niewidomej panny młodej. Przyszły mąż i goście z opaskami na oczach

Niezwykły ślub Lucy Edwards, która straciła wzrok na wiele lat przed swoim wielkim dniem, stał się inspiracją i źródłem wzruszenia dla wszystkich obecnych. Panna młoda postanowiła, że jej mąż i goście weselni „wejdą w jej buty”, dosłownie i metaforycznie, zakładając opaski na oczy podczas jej spaceru do ołtarza.
Historia Lucy Edwards jest pełna determinacji i siły w obliczu trudności, z jakimi mierzy się na co dzień. Gdy miała zaledwie 11 lat, jej wzrok zaczął się pogarszać, a sześć lat później stała się całkowicie niewidoma. Mimo tych wyzwań poznała swojego partnera, Olliego Cave’a, i zaręczyli się w czerwcu 2018 roku.
Podczas planowania swojego ślubu Lucy zdecydowała się podzielić swoją codziennością ze swoim przyszłym mężem i gośćmi. Zamiast tradycyjnego wejścia do kościoła, wszyscy zostali poproszeni o zawiązanie opasek na oczach, aby doświadczyć ceremonii tak, jak to czuje Lucy każdego dnia. To było wyjątkowe doświadczenie, które poruszyło serca wszystkich obecnych.
Na końcu ceremonii Olli miał okazję dotknąć sukni ślubnej Lucy i w pełni poczuć ten wyjątkowy moment, zanim zdjął opaskę z oczu, aby spojrzeć na swoją piękną żonę. Lucy, twórca treści i prezenterka, podkreśla, że chociaż jej ślub był jednym z najszczęśliwszych dni w jej życiu, towarzyszyła mu również nuta smutku.
Lucy, która straciła wzrok w wieku 17 lat, stara się spojrzeć na świat pozytywnie. Jednym z „pozytywów” wynikających z braku wzroku, jest zdolność do wychwycenia piękna w inny sposób. Jej suknia ślubna była taktylnie wyjątkowa, a wybór lokalizacji ślubu w ogrodach Kew Gardens w Londynie sprawił, że całe wydarzenie było dostępne dla osób niepełnosprawnych.
Wspólnie z Ollim dokładnie przemyśleli każdy aspekt ceremonii, aby uczynić ją jak najbardziej dostępną. Zastosowali oznaczenia w alfabecie Braille’a, opracowali audiodeskrypcje oraz dostosowali przekąski, aby uniknąć potencjalnych katastrof.
To wyjątkowe wydarzenie pokazuje, że miłość i determinacja mogą przekształcić tradycyjny ślub w coś, co przemawia do serca i ducha. Lucy i Olli udowodnili, że ślub może być nie tylko piękny, ale również pełen empatii i wspólnych doświadczeń.


 

Źródło: Pairedlife.com