Koronawirus na świecie: Igrzyska paraolimpijskie przełożone na przyszły rok

Igrzyska paraolimpijskie zostały przełożone na przyszły rok. Taką decyzję podjął Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski oraz rząd Japonii.
Decyzja, która została ogłoszona w ubiegłym tygodniu nie była zaskoczeniem.  Ostatnie dni obfitowały w doniesienia, które wskazywały na taki rozwój sytuacji. Przeniesienie igrzysk na inny termin wydawało się jedynym rozsądnym wyjściem w obliczu szerzącej się pandemii koronawirusa. Andrew Parsons, szef Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) w liście kierowanym do narodowych komitetów paraolimpijskich podkreślił, że była to jedyna słuszna decyzja.
Szczegółowe daty igrzysk zostaną opracowane w najbliższym czasie, na ten moment wiadomo jedynie, że nie może to być termin późnieszy niż lato 2021 roku. Koronawirus, który w nieprzewidywalny sposób szerzy się na całym świecie jest obecny niemal we wszystkich krajach naszego globu.
Przełożenie igrzysk na inny termin wywoła falę pytań, na które jeszcze nie ma odpowiedzi – dodaje Parsons. Liczymy na wasze zrozumienie. Mam nadzieję, że jesteście bezpieczni w tym naprawdę trudnym dla całego świata czasie.


 

Źródło: Polski Komitet Paraolimpijski