Praktyczny przewodnik PFRON: Informator dla osób z niepełnosprawnością 2023

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) serdecznie zachęca do skorzystania z tegorocznego wydania „Informatora dla osób z niepełnosprawnością”. To cenny przewodnik zawierający kluczowe informacje dotyczące pomocy, rent, orzecznictwa lekarskiego i praw pracowniczych dla osób z niepełnosprawnościami.
Wielu z nas może potrzebować wsparcia i odpowiednich informacji w trudnych chwilach życia. Dla osób z niepełnosprawnościami, te wyzwania mogą być jeszcze większe. Dlatego też Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował „Informator dla osób z niepełnosprawnością”, który stanowi cenny przewodnik po świecie dostępnych świadczeń i uprawnień.
Co zawiera tegoroczne wydanie „Informatora dla osób z niepełnosprawnością”?
W tym praktycznym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące przyznawania rent, przebiegu orzecznictwa lekarskiego oraz praw pracowniczych osób z niepełnosprawnościami. Bez względu na to, czy jesteś osobą z niepełnosprawnością, czy pracodawcą zatrudniającym takich pracowników, „Informator…” jest niezastąpionym źródłem wiedzy.
Wsparcie od PFRON i dostępność
W tegorocznym wydaniu szczegółowo wyjaśniono, na jaką pomoc ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych możesz liczyć. Dowiesz się także, jakie prawa przysługują pracodawcom zatrudniającym osoby z niepełnosprawnościami. To ważne informacje, które mogą pomóc w zapewnieniu odpowiedniego wsparcia i dostosowania środowiska pracy.
Dodatkowo, „Informator dla osób z niepełnosprawnością 2023” przybliża kwestię prawa do dostępności. To istotna sprawa, która wpływa na jakość życia osób z niepełnosprawnościami, a także na ich możliwość pełnego uczestnictwa w społeczeństwie.
Dofinansowania przez internet
Warto również zaznaczyć, że w tegorocznym wydaniu „Informatora…” znajdziesz informacje na temat możliwości składania wniosków o dofinansowanie przez internet. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwia dostęp do środków i usprawnia proces ubiegania się o wsparcie.
Wersja elektroniczna dostępna online
„Informator dla osób z niepełnosprawnością 2023” to rezultat współpracy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Jego elektroniczna wersja dostępna jest na stronie ZUS-u.


 

Źródło: PFRON