Wielka Brytania: Ciekawa inicjatywa w The Point Eastleigh. Regularne zajęcia taneczne dla niewidomych

Fajna inicjatywa pojawiła się w The Point Eastleigh we współpracy z organizacją charytatywną Open Sight Hampshire, która wspiera osoby z wadami wzroku. Otworzono nową klasę tańca, specjalnie zaprojektowaną dla osób niewidomych, mając na celu zapewnienie im inkluzywnego i angażującego doświadczenia.
Klasa ta jest dostępna dla tancerzy o różnym poziomie zaawansowania, co daje niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w pełnym energii środowisku, w którym osoby niewidome mogą odkrywać radość z ruchu i tańca. Kluczowym celem jest zapewnienie możliwości uczestnictwa osobom z wadami wzroku, bez względu na ich wcześniejsze doświadczenie taneczne.
Doświadczeni instruktorzy, którzy prowadzą te zajęcia, specjalnie dostosowali je do potrzeb uczestników z wadami wzroku, obiecując inkluzywne i budujące doświadczenie. Kluczowe jest to, że nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w tańcu, ponieważ organizatorzy chcą zachęcić wszystkie osoby niewidome do skorzystania z tej wspaniałej okazji.
Sesje taneczne odbywają się co piątek o godzinie 11:00 i trwają godzinę. Koszt uczestnictwa wynosi 6,5 Funta.
Charlotte Hall, Dyrektor Artystyczna w The Point, podkreśla: „Dla nas niezwykle istotne jest, aby każdy mógł uczestniczyć w działaniach twórczych i doświadczyć ich korzyści. Dlatego jesteśmy niezwykle podekscytowani kontynuacją naszej współpracy z Open Sight i wprowadzeniem regularnej klasy dla osób z wadami wzroku do naszego programu. Nowe klasy taneczne dla osób z wadami wzroku oraz samoobrony będą teraz dostępne obok naszych innych inkluzywnych klas, takich jak taniec dla osób z Parkinsonem, Next Step i We Create. To jest kolejny krok w naszej długiej historii jako przyjaznego i inkluzywnego centrum dla społeczności i kreatywności.”
Nowa klasa tańca dla osób niewidomych w The Point Eastleigh otwiera drzwi do radości ruchu i wyrażania siebie w sposób, który jest dostępny dla każdego.


 

Źródło: Eastleigh.gov.uk