Wielka Brytania: Tysiące darmowych iPadów dla niewidomych dzieci. To pomysł jednej z organizacji na zwiększenie ich niezależności

W ubiegłym roku organizacja Guide Dogs uruchomiła pilotaż programu Tech for All, którego celem było wyposażenie niewidomych dzieci w bezpłatne iPady, z których mogłyby korzystać zarówno w szkole, jak i poza nią. Program miał się przyczynić do zwiększenia ich niezależności i pewności siebie. Jak twierdzą przedstawiciele Guide Dogs, pilotaż zakończył się dużym sukcesem, w związku z czym w tym roku postanowiono go powtórzyć.
Program jest otwarty dla wszystkich dzieci z wadami wzroku w wieku od 3 do 18 lat.

„Na podstawie przeprowadzonych przez nas badań wiemy, jak ważny jest dostęp do technologii, a program Tech for All ma na celu dostarczenie dzieciom narzędzi, które sprawią, że będą one bardziej zaangażowane społecznie, pewne siebie i będą w stanie dotrzymać kroku swoim pełnosprawnym rówieśnikom”

– powiedziała Emma Foulds, dyrektor do spraw marketingu i strategii w Guide Dogs.
Jak dodaje Foulds, w wyniku ubiegłorocznego pilotażu już po pierwszych czterech miesiącach korzystania dzieci z iPadów, ich niezależność wzrosła o 18%, zaangażowanie o 13%, a udział w życiu towarzyskim o 5%.


 

Źródło: Metro.co.uk