Zespół z Chennai pracuje nad urządzeniem, które ma rewolucyjnie poprawić życie osób niewidomych

W mieście Chennai w stanie Tamil Nadu, trójka utalentowanych inżynierów – Malathi M, C Ganesh Ram i Vishwa Kumaresh – połączyła siły, tworząc zespół TouchPad. Ich celem jest stworzenie taktylnej podkładki, która za pomocą elektromagnetycznego mechanizmu może w czasie rzeczywistym przekształcać obrazy i teksty na pismo Braille’a.
Główną motywacją zespołu jest zaspokojenie potrzeb osób niewidomych i uczynienie ich bardziej zaangażowanymi społecznie. TouchPad pracuje nad stworzeniem ekonomicznego, przyjaznego użytkownikowi oraz przenośnego urządzenia taktylnego, które może być łatwo włączone w codzienne życie niewidomych.

Czytanie Przez Dotyk

Taktylna podkładka TouchPad umożliwia osobom niewidomym czytanie poprzez dotyk ekranu. Urządzenie to jest w stanie przekształcać napisane teksty i język naturalny w wyczuwalne wzorce lub wypukłe znaki za pomocą zaawansowanego algorytmu uczenia maszynowego.

Intuicyjna Aplikacja Kontrolna

Planowane jest również wprowadzenie intuicyjnej aplikacji mobilnej, która pozwoli na kontrolę urządzenia. Aplikacja będzie miała wiele przydatnych funkcji, w tym możliwość robienia zdjęć tekstów i ich konwersji na pismo Braille’a.

Dostępność i Przystępność

TouchPad zdecydowanie stawia na dostępność i przystępność cenową swojego produktu. Chce, aby taktylna podkładka była dostępna dla jak największej liczby osób, szczególnie tych z ograniczonymi zasobami finansowymi.


 

Źródło: Samsung Newsroom