Za nami kolejna edycja Gali „Aktywni z Lublina”

Muzeum Narodowe w Lublinie było miejscem wyjątkowego spotkania, które miało miejsce 11 września. To właśnie tam odbyła się kolejna edycja Gali „Aktywni z Lublina”. Wydarzenie to od lat promuje pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami oraz ich aktywność w różnych sferach życia. Tegoroczna gala była już 15. edycją tego ważnego wydarzenia.
Gala „Aktywni z Lublina” to nie tylko okazja do uhonorowania osób z niepełnosprawnościami, ale także instytucji i organizacji, które pracują na rzecz pełnego włączenia społecznego w Lublinie. Wyróżnienia przyznawane podczas tego wydarzenia stanowią wyraz wdzięczności za ogromne zaangażowanie oraz dokonania w poprawie jakości życia mieszkańców miasta i ich rodzin.
Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, wyraziła swoje zadowolenie z tego, że Gala „Aktywni z Lublina” stała się nieodłączną częścią kalendarza wydarzeń w Lublinie. Podkreśliła również, że celem miasta jest budowanie otwartego i dostępnego dla wszystkich miejsca, w którym niepełnosprawność nie stanowi bariery w codziennym życiu oraz w realizacji pasji i osiąganiu sukcesów.
Podczas tegorocznej gali wręczono wiele wyróżnień. Medal Prezydenta Miasta Lublin otrzymał między innymi Piotr Jacniacki, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Łucznictwie. To zawodnik reprezentujący Polskę i pełniący funkcję Prezesa Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start”. Innym wyróżnionym sportowcem był Andrzej Góźdź, adwokat i działacz społeczny, który jest Prezesem Kolarskiego Klubu Tandemowego „Hetman” i inicjatorem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów.
Wśród wyróżnionych znaleźli się również Patryk Barszczyk, Mistrz Polski w boccia, który propaguje tę dyscyplinę paraolimpijską, oraz Filip Kłaczkiewicz, zawodnik sekcji Goalball i członek Kadry Narodowej w tej dyscyplinie.
Medale Prezydenta Miasta Lublin otrzymały także osoby zaangażowane w aktywizację i integrację osób z niepełnosprawnością. Wśród nich była Ewa Michalak-Łosiewicz, która jest wiceprezesem Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” oraz Renata Lewandowska, pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika”.
Dla instytucji i organizacji również przewidziano wyróżnienia. Kapela Drewutnia, zespół muzyczno-wokalny składający się z osób niewidomych i widzących, została uhonorowana za swoją działalność propagującą muzykę z regionu Lubelszczyzny i Pogranicza. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR region lubelski otrzymała wyróżnienie za swoją kompleksową działalność na rzecz integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnością.
Nagrody zostały również przyznane osobom, które w ubiegłej kadencji zaangażowały się w prace Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Justyna Spryszak i Anna Budzyńska zostały uhonorowane Medalem Prezydenta Miasta Lublin za swoje zaangażowanie i działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Gala „Aktywni z Lublina” to wyjątkowe wydarzenie, które co roku promuje pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami oraz nagradza ich zaangażowanie w różnych dziedzinach życia. To także okazja do docenienia instytucji i organizacji, które pracują na rzecz pełnej integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami w Lublinie.


 

Źródło: UM Lublin