Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską – z audiodeskrypcją

Termin i miejsce wydarzenia:
12.09.2023 (wtorek), godz. 17:30
Klub Proza
ul. Przejście Garncarskie 2
50-107 Wrocław
Wstęp wolny


 

Fundacja Katarynka oraz Wrocławski Dom Literatury mają przyjemność zaprosić Państwa na niezwykłe spotkanie autorskie z Joanną Lamparską, wybitną polską pisarką i dziennikarką. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 12 września o godzinie 17:30 i będzie dostępne z audiodeskrypcją oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy (PJM).
Joanna Lamparska, autorka licznych reportaży historycznych oraz książek o tajemnicach związanych z Dolnym Śląskiem, zaprosi nas do hermetycznego świata poszukiwaczy historii. W jej archiwach kryją się dramatyczne historie zbrodni dokonanych dla złota, śledzenie mafii handlującej dokumentami oficerów SS, oraz rozmowy z dziećmi „strażników skarbów”. Razem z autorką będziemy mogli eksplorować podziemne obiekty i pałace, w których ukryte zostały dzieła sztuki. Joanna Lamparska ukaże nam, że po zakończeniu II wojny światowej walka wcale nie ustała, a rozpoczął się wyścig z czasem w „polskiej gorączce skarbów”.
Książka autorstwa Joanny Lamparskiej, oparta na autentycznych wydarzeniach, przeniesie nas do zimy 1945 roku, kiedy to II wojna światowa zbliżała się ku końcowi. Polacy, przebywający na Dolnym Śląsku, natrafiali na niesamowite znaleziska – poniemieckie „skarby”. W domowych skrytkach i depozytach odkrywali dzieła sztuki, porcelanę i biżuterię zamurowane w ścianach domów. Historie, które autorka opisuje w swojej książce, są niezwykle fascynujące i trudno uwierzyć, że wszystkie wydarzyły się naprawdę.
Joanna Lamparska to nie tylko utalentowana pisarka, ale także absolwentka filologii klasycznej oraz archeologii sądowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej pasja do odkrywania tajemnic Dolnego Śląska przejawia się w jej twórczości, która wciąż zachwyca czytelników.