Spotkanie autorskie z prof. Janem Żarynem i Panem Markiem Kalbarczykiem

Termin i miejsce wydarzenia:
19.12.2018 (środa), godz. 17:00
Tyflopunkt Fundacji Szansa Dla Niewidomych
ul. Gałczyńskiego 7
00-362 Warszawa
Wstęp wolny
Chętnych do udziału prosimy o zapisanie się poprzez  FORMULARZ lub telefonicznie pod numerem:
666-845-300


 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dwoma autorami: z prof. Janem Żarynem i brajlowską publikacją: „Kościół, naród, człowiek, czyli opowieść optymistyczna o Polakach w XX wieku” oraz Panem Markiem Kalbarczykiem wydającym pozycję: „Jan Karski – wybitny dyplomata, honorowy obywatel i świadek nadziei”. Autorzy opowiedzą o swoich dziełach, otwierając przed nami nowe dziedziny wiedzy oraz odpowiedzą na pytania. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są doskonałą okazją do spotkania osób niewidomych i słabowidzących, ich przyjaciół, krewnych a także wszystkich, którzy chcieliby ten świat poznać.Zapraszamy na wspólne świętowanie z drobnym poczęstunkiem, życzeniami i opłatkiem.


 

Pierwsza z przywołanych pozycji jest zbiorem tekstów powstałych w ostatnich latach aktywności naukowej profesora mówiących o Polsce z XX w, z wydzieleniem trzech obszarów tematycznych: Kościół, Naród, Człowiek. Szkice dotyczą dziejów Kościoła katolickiego w Polsce, obozu narodowego, stosunków polsko-żydowskich oraz sylwetek wybitnych postaci ostatniego stulecia. Publikacja przygotowana w wersji brajlowskiej umożliwia środowisku osób niewidomych i słabowidzących dostęp do podstawowych faktów z historii Polski XX w.
Druga z lektur jest poświęcona historii Jana Karskiego, jego misji i zasługom dla ludzkości. Łodzianin był ważną i zasłużoną postacią w walce z masową eksterminacją ludności żydowskiej w czasie wojny. Heroiczna walka i próby zainteresowania świata dramatem Żydów skazanych na śmierć w gettach i obozach zagłady były jego życiową misją. Jest to nie tylko historia o bohaterze II Wojny Światowej, ale także o znaczeniu takich ludzi w prowadzeniu innych – tak jak przewodnicy prowadzą osoby niewidome. Zaszczytem dla nas jest to, że przedmowę zgodził się napisać prof. Jan Żaryn.