Budzimy Zrozumienie: ZUS Organizuje Cykl Wydarzeń Dla Osób z Niepełnosprawnościami

Wrzesień to miesiąc pełen inspiracji i edukacji, szczególnie dla osób z niepełnosprawnością oraz ich bliskich. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) ogłosił organizację wyjątkowego cyklu wydarzeń, które odbędą się przez cały wrzesień. W tym roku, hasło przewodnie brzmi „Budzimy Zrozumienie”, podkreślając znaczenie zrozumienia dla siebie i innych jako kluczowego elementu budowania harmonijnych relacji.
W programie tegorocznych wydarzeń przewidziane są spotkania z ekspertami ZUS oraz instytucji partnerskich. Wyjątkową okazją będzie skorzystanie z porad specjalistów ds. ubezpieczeń społecznych oraz uzyskanie wsparcia z instytucji takich jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz Biuro Rzecznika Praw Pacjenta (BRPP).
Podczas tych wyjątkowych spotkań, osoby z niepełnosprawnością, ich rodziny oraz wszyscy zainteresowani będą mogli zgłębić obszerną wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych, dostępnych świadczeń oraz różnych form wsparcia. Eksperci z PFRON wskażą sposoby zwiększenia szans na aktywność zawodową, omówią możliwość wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne oraz udzielą informacji na temat dofinansowań mających na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnością.
Pracownicy NFZ skupią się na zasadach wyjazdów na leczenie uzdrowiskowe oraz promocji zdrowego trybu życia. Ekspertów z BRPP można będzie zapytać o prawa pacjenta oraz o dostępność wsparcia psychologicznego. Wartość spotkań zwiększa udział przedstawicieli lokalnych instytucji, fundacji oraz stowarzyszeń skupiających osoby z niepełnosprawnością, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Partnerami ZUS w organizacji tegorocznej akcji są PFRON, NFZ, BRPP oraz Fundacja Integracja. Wsparcie patronatem honorowym wydarzeń udzieliło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Najważniejszą informacją jest to, że uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest całkowicie bezpłatne. To niepowtarzalna okazja, aby zgłębić wiedzę na temat świadczeń społecznych, zdrowego trybu życia oraz dostępnych form wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Dlatego warto już teraz zaplanować swój udział w cyklu wydarzeń zorganizowanych przez ZUS i jego partnerów. „Budzimy Zrozumienie” to nie tylko hasło – to idea, która może zmieniać życie i wspierać budowanie lepszego jutra dla wszystkich.

Do pobrania:

Harmonogram wydarzeń Dnia Osób z Niepełnosprawnościami (plik xlsx 113 kb).


 

Źródło: ZUS