Poznań: Zmiany w przewozie osób z niepełnosprawnościami

Ważna informacja dla mieszkańców Poznania, zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami – system „radio taxi” w mieście doczekał się istotnej zmiany. Nowym dostawcą usług przewozu osób z niepełnosprawnościami została firma iTaxi. Ta dynamicznie rozwijająca się platforma postanowiła włączyć się w usprawnianie i ułatwianie życia mieszkańcom miasta poprzez oferowanie nowych opcji transportowych.
Od teraz osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość korzystania z usług iTaxi przez siedem dni w tygodniu, w wyznaczonych godzinach od 8:00 do 20:00. Aby zarezerwować przejazd, wystarczy złożyć zamówienie co najmniej 3 dni wcześniej, najlepiej do godziny 20:00. Rezerwacje są przyjmowane wyłącznie telefonicznie, pod numerem 22 439 00 50.
Jednym z kluczowych elementów nowej usługi jest wygodna opcja rezygnacji. Jeśli klient nagle zmieni plany lub nie będzie potrzebował przewozu, musi to zgłosić najpóźniej do godziny 12 dnia poprzedzającego zaplanowany przejazd. To rozwiązanie ma na celu zapewnienie elastyczności zarówno dla pasażerów, jak i dla samej firmy przewozowej.
Przystępując do kwestii finansowych, warto zwrócić uwagę na nowy cennik usługi dla osób z niepełnosprawnościami. Opłata początkowa za korzystanie z iTaxi wynosi 9 złotych. Za każdy przejechany kilometr pobierane jest 3,40 złote. W przypadku konieczności oczekiwania na klienta, na przykład gdy ten załatwia pewne sprawy, naliczana jest opłata w wysokości 50 złotych za godzinę (lub 25 złotych za pół godziny). Pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu jest dodatkowo płatna – to koszt 10 złotych.


 

Źródło: MOPR Poznań