Poznań: Znamy zwycięzców konkursu „Poznań dostępny 2019”

Wyjątkowy cykl pokazów filmowych w CK Zamek oraz kompleksowy system informacji o dostępności Bramy Poznania – to dwa projekty, które kapituła konkursu „Poznań dostępny – 2019” nagrodziła pierwszymi miejscami. Nagrodzone inicjatywy pomagają jeszcze bardziej przystosować miasto do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Kapituła przyznała nagrody w dwóch obszarach: „Dostępna kultura i sport” oraz „Innowacje”. Przyznano też dyplomy i po raz pierwszy symboliczne Złote, Srebrne i Brązowe Ryczki za  zajęcie I, II, III miejsca.
– Ryczka to przedmiot uniwersalny, mocno wpisany w poznańską tożsamość, pomocny w codziennych, domowych czynnościach, ułatwiający życie – wyjaśnia Dorota Potejko, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. osób z niepełnosprawnościami. – Zwycięzcy naszego konkursu również wprowadzają ważne udogodnienia i ułatwienia, dzięki którym codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami staje się prostsze i lepiej dopasowane do ich potrzeb.
W pierwszej z kategorii Złota Ryczka trafiła do Centrum Kultury Zamek – za cykl pokazów filmowych „Obrazy wrażliwe”, Srebrna – do Teatru Animacji, którego spektakle docenili jurorzy, a Brązowa – do Muzeum Archeologicznego, za projekt „Przeszłość w murach zapisana – historia Pałacu Górków w Poznaniu”.
W kategorii „Innowacje” najlepsze okazało się CKT Trakt, które zdobyło Złotą Ryczkę za System informacji o dostępności Bramy Poznania. Srebrną Ryczkę otrzymało Stowarzyszenie Edukacyjne MCA za „Atlas dla kultury”, a Brązową – CK Zamek za „Teatr Powszechny”. Wyróżnienia trafiły do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego za aplikację MyMPK oraz do Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej za „Poznańską Mapę Barier”.


 

Źródło: UM Poznań