Poznań: Bezpłatny transport do lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. Tego dnia wyborcy z niepełnosprawnościami i seniorzy powyżej 75. roku życia mogą skorzystać z darmowego transportu do lokali wyborczych.
Usługę można zamówić dzwoniąc na miejską infolinię Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 11 października do godz. 15:00.
– Pracownik infolinii zada kilka pytań, co pozwoli odpowiednio dobrać środek transportu, trasę czy godzinę zamówienia usługi – mówi Agnieszka Lewicka z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania. – Ilość pojazdów będzie dostosowana do ilości zainteresowanych wyborców – zaznacza.
Transport obejmuje także, o ile jest to konieczne, przejazd z opiekunem/członkiem rodziny. Usługa będzie realizowana w godzinach głosowania, tj. 7-21.
W dniu wyborów na terenie Poznania działać będą 132 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lokale wyborcze. Będą one wyposażone w lupy oraz nakładki na kartę do głosowania sporządzone w alfabecie Braille’a. W trakcie głosowania wyborcom z niepełnosprawnościami i seniorom mogą pomagać osoby trzecie.


 

Źródło: poznan.pl