Cud podczas Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Młoda Hiszpanka twierdzi, że odzyskała wzrok

Wielkie emocje wśród uczestników Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, gdy 16-letnia Hiszpanka o imieniu Jimena doświadczyła niewyjaśnionego zdarzenia, które w jej przekonaniu było niczym innym, jak cudem. Młoda dziewczyna, która cierpiała na poważny problem ze wzrokiem, miała rzekomo odzyskać go podczas tego wyjątkowego wydarzenia religijnego.
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii (CEE) i kardynał arcybiskup Barcelony, Juan José Omella, opowiedział o niezwykłym wydarzeniu na konferencji prasowej, podczas której podsumowano udział Hiszpanii w ŚDM Lizbona 2023.
Jimena miała bardzo duży problem z widzeniem przez ponad dwa lata, cierpiąc na poważną krótkowzroczność. Z powodu choroby pozostało jej tylko 5% wzroku. Nie mogła korzystać z telefonu i wszystkie czynności wykonywała przy pomocy programu udźwiękawiającego. Jednak, według relacji dziewczyny, wszystko zmieniło się w ostatnim dniu ŚDM.
Jak opowiadała, w sobotę rano, w dzień zakończenia Nowenny do Matki Bożej Śnieżnej, modliła się o uzdrowienie i przystąpiła do komunii. W tym samym momencie rzekomo odzyskała wzrok. Opisuje to jako niewyobrażalne doznanie, a gdy otworzyła oczy, widziała już doskonale. Emocje były tak przeogromne, że siedziała na ławce i płakała ze szczęścia.
Jest to bez wątpienia wyjątkowy i niezwykle inspirujący przypadek, który poruszył uczestników Światowych Dni Młodzieży i przyciągnął uwagę mediów. Niezależnie od tego, jakie jest wytłumaczenie tego zdarzenia, dla Jimeny i jej bliskich to było niezwykle ważne przeżycie, które wzmocniło wiarę w moc modlitwy i wsparcia wspólnoty religijnej.


 

Źródło: Diariodesevilla.es