Bełchatów: Zbadaj wzrok podczas Zdrowej Niedzieli

Termin i miejsce wydarzenia:
06.10.2019 (niedziela), godz. 15:00
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
Plac Narutowicza 1A
97-400 Bełchatów


 

Podczas Zdrowej Niedzieli nie tylko wykonamy badania, ale również uzyskamy porady specjalistów
Specjalistyczne autobusy medyczne, bezpłatne badania profilaktyczne, spotkania z lekarzami różnej specjalizacji – tak zapowiada się kolejna bełchatowska Zdrowa Niedziela, na którą władze miasta zapraszają już 6 października. Do Miejskiego Centrum Kultury przyjść może każdy.
Już po raz dziesiąty bełchatowianie będą mieli szansę na profilaktyczne badania i konsultacje ze specjalistami. – Tradycyjnie na początku jesieni zachęcamy wszystkich mieszkańców – i młodszych, i starszych – do tego, by zadbali o swoje zdrowie, a Festyn Zdrowa Niedziela jest najlepszą do tego okazją – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału ds. Społecznych bełchatowskiego magistratu.
Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. neurolog, pulmonolog, endokrynolog, a także dietetyk oraz podolog. Czekać na nich też będą psycholog, logopeda i pedagog,  Podczas takiego spotkania możemy pytać, radzić się albo skonsultować dotychczasowe wyniki badań.
Podczas Zdrowej Niedzieli będzie też można profilaktycznie i – co ważne, za darmo – przebadać się. Mammografia, USG tarczycy, pojemność płuc, EKG, przesiewowe badanie wzroku i słuchu, podoskopowe badanie stóp, obliczanie wskaźnika BMI – to tylko niektóre z proponowanych badań. W specjalnie przygotowanych punktach medycznych zmierzymy ciśnienie, poziom cholesterolu i cukru we krwi Dzieci i młodzież zachęcamy też do skorzystania z dentobusa, w którym nie tylko sprawdzą zęby, ale też dowiedzą się od fachowców, jak o nie jeszcze lepiej dbać.