„Rowerem po wzrok dla Braci”: Charytatywna podróż Andrzeja Błonka, wspierająca walkę z chorobą genetyczną

Akcja charytatywna o nazwie „Rowerem po wzrok dla Braci” podbija serca Polaków, gromadząc fundusze na leczenie dwóch młodych mężczyzn z województwa pomorskiego, którzy cierpią na ślepotę Lebera – rzadką chorobę genetyczną, prowadzącą do stopniowej utraty wzroku. Andrzej Błonk, niezwykle zaangażowany w tę sprawę, podjął się wyzwania przemierzenia Polski na rowerze, aby zachęcić do wsparcia finansowego dla Darka i Kacpra.
Andrzej Błonk, pełen determinacji i woli walki, wyruszył z Kościerzyny 3 czerwca i obecnie znajduje się w Przemyślu. Jego trasa wiedzie wzdłuż granic naszego kraju, a każdy kilometr pokonywany na dwóch kółkach ma na celu zwrócenie uwagi na zbiórkę środków dla Darka i Kacpra Gruchała. Wczoraj wieczorem dotarł do Przemyśla, a dzisiaj zamierza kontynuować podróż w kierunku Ustrzyk Górnych.
W celu przywrócenia Darkowi i Kacprowi utraconego wzroku, konieczne jest zastosowanie nowego leku, którego koszt wynosi około 1,5 miliona złotych za jedno oko. Całkowita suma potrzebna na pokrycie kosztów leczenia wynosi niemal 6 miliona złotych. Choć droga do zebrania tych funduszy jest jeszcze długa, zaangażowanie społeczne w ramach akcji „Rowerem po wzrok dla Braci” daje nadzieję na osiągnięcie celu.
Aby śledzić relacje z podróży charytatywnej Andrzeja Błonka oraz dowiedzieć się więcej o historii Darka i Kacpra, zapraszamy do odwiedzenia profilu facebookowego o nazwie „Rowerem Po Wzrok dla Braci„. Osoby chcące wesprzeć leczenie mogą również dokonać wpłaty pieniędzy poprzez stronę internetową www.siepomaga.pl.
Obecnie Darkowi pozostało jedynie 1% widzenia, podczas gdy Kacper dysponuje około 2-3% swojego pierwotnego wzroku. Jednakże istnieje nadzieja, ponieważ już 4 lata temu opracowano lek, który może przywrócić im utraconą zdolność widzenia. Niestety, ze względu na wysokie koszty leczenia, jakie się wiążą z jego zastosowaniem, potrzebne są znaczne środki finansowe. Całkowita suma 6 milionów złotych, potrzebna na zakup leku dla obojga braci, jest ogromnym wyzwaniem, jednakże niezłomna determinacja Andrzeja Błonka i wsparcie społeczności dają nadzieję na sukces.