Podopieczni Ośrodka dla Niewidomych w Laskach odwiedzili Pałac Prezydencki

W środę w Pałacu Prezydenckim gościła zaprzyjaźniona z Panią Prezydentową społeczność Ośrodka Szkolno–Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.
Podopieczni ośrodka zakończyli zwiedzanie siedziby głowy państwa w Sieni Wielkiej, gdzie powitała ich Pierwsza Dama. Wyraziła radość z możliwości goszczenia młodych ludzi, którzy w ostatnich latach wielokrotnie zapraszali Panią Prezydentową do siebie. Agata Kornhauser–Duda uzupełniła przekazane przez przewodnika informacje o kulisy pałacowych aktywności i pytała o wrażenia z wycieczki. Uczniowie opisywali spostrzeżenia słuchowe, zapachowe czy dotykowe, byli ciekawi codziennego funkcjonowania Kancelarii i pracy Pary Prezydenckiej.
Podczas późniejszego poczęstunku rozmawiano o cyklicznych wydarzeniach odbywających się przy Krakowskim Przedmieściu, o kalendarzu Pary Prezydenckiej, zakresie działalności Pierwszej Damy i jej niedawnych aktywnościach. W kontekście rozmów o sportowych zainteresowaniach młodych ludzi Małżonka Prezydenta nawiązała do trwających właśnie w Berlinie Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, podczas których polska reprezentacja zawalczy o medale w 18 dyscyplinach. W weekend Pierwsza Dama wzięła udział w uroczystej Ceremonii Otwarcia i osobiście dopingowała naszych zawodników podczas pierwszych rozgrywek.
Podjęto temat edukacji i szkolnych wspomnień Agaty Kornhauser–Dudy. Rozmawiano też o nauce pisania i czytania w brajlu oraz innowacjach technologicznych ułatwiających codzienne funkcjonowanie osób niewidomych i niedowidzących. Pierwsza Dama pytała dzieci i młodzież o wakacyjne plany oraz życzyła im, by lato przyniosło jak najwięcej spełnienia marzeń, odpoczynku i dobrej zabawy.


 

Źródło: Prezydent.pl