USA: Mastercard wprowadza na rynek kartę kredytową z oznaczeniami dla osób niewidomych

Mastercard we współpracy z Citizens Financial Group wprowadzi swoją pierwszą w Stanach Zjednoczonych kartę kredytową dla osób z dysfunkcją wzroku.
Osoby niewidome będą mogły bez problemu zidentyfikować kartę po kwadratowym wycięciu na jej boku. Jak poinformowała firma Citizens Financial Group w środę, karta ma zostać niebawem wprowadzona do użytku w placówkach na terenie całego kraju.
Citizens ostatecznie zamierza wprowadzić dostępne karty w swoim szerszym portfolio, w tym karty debetowe, które będą miały okrągłe nacięcia, oraz karty przedpłacone, które będą miały trójkątne nacięcia.
Linda Kirkpatrick, MA Mastercard powiedziała, że ​​spodziewa się, że karta pomoże 12 milionom ludzi w USA, którzy są albo niewidomi, albo niedowidzący.
Firma Mastercard rozpoczęła prace nad technologią kart dotykowych w 2019 roku i chociaż wykonała kilka ograniczonych programów na arenie międzynarodowej, karta Citizens to pierwszy raz, kiedy wdrożono spójny globalnie standard.
Wszyscy korzystający z produktów finansowych Citizens otrzymają karty z wyznaczonym wycięciem, a nie tylko klienci niewidomi lub niedowidzący.


 

Źródło: Marketwatch.com